No module Published on Offcanvas position

17-19 czerwca, 46 - osobowa grupa uczniów z  klas IVb, Va i Vb wraz z opiekunami - p. Lidią Muszyńską, p. D. Klimaszewską, p. Kamilą Dzierżgowską i p. E. Fabisiak, uczestniczyła w wycieczce do Wieliczki, Zakopanego i Krakowa.

Program wycieczki był bardzo atrakcyjny turystycznie i dostarczył uczniom wielu wrażeń.

Opiekunowie chcąc sprawdzić, które odwiedzane miejsca najbardziej podobały się młodym turystom, ogłosili konkurs na pracę literacką lub plastyczną dotyczącą danego dnia na wycieczce.

W rozgrywkach rywalizowały grupy złożone z uczniów zamieszkujących wspólnie pokój. Każdego wieczoru, podczas „burzy mózgów” uczniowie barwnie opisywali miniony dzień. W ten sposób połączyli przyjemne z pożytecznym – miło spędzili czas  w gronie koleżeńskim i utrwalili poznane wiadomości. Rozwiązanie konkursu nastąpiło w drodze powrotnej do domu, a nagrodą były upominki związane z odwiedzanymi miejscami i umieszczenie tekstu w gazetce szkolnej.

Oto wspomnienia uczestników wycieczki….

 

I DZIEŃ - Wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce

„Pierwszego dnia pobytu na wycieczce, zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce. Na początek otrzymaliśmy bilety i odbiorniki ze słuchawkami. Kiedy weszliśmy do kopali musieliśmy pokonać bardzo dużo schodów. Następnie podziwialiśmy piękne rzeźby i ściany solne. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Kaplica św. Kingi, gdzie zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Zobaczyliśmy też pomniki ze soli - Jana Pawłami II i Józefa Piłsudskiego. Potem weszliśmy do dużej sali multimedialnej, gdzie obejrzeliśmy film o wydobywaniu soli. Kopalnia była bardzo duża. Nawet nie spodziewaliśmy się, że jesteśmy tak głęboko pod ziemią. Na powierzchnię wyjechaliśmy szybem górniczym.

To był bardzo udany dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.”

 

Ania Wachowiak

                                              Daria Szuba

 Zuzanna Wierzyk

 Izabela Kupczyk

Karolina Paris

II DZIEŃ – Zwiedzamy Zakopane

„Na samym początku dotarliśmy do Doliny Strążyńskiej. Tam pod Giewontem obejrzeliśmy Wodospad Siklawa. Następnie poszliśmy na skocznię narciarską -  „Wielką Krokiew” znaną ze skoków Adama Małysza i Kamila Stocha.

W Zakopanem zwiedziliśmy też Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Obejrzeliśmy tam piękne i bardzo kolorowe witraże oraz figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Dowiedzieliśmy się, że w w 1997r. kościół ten odwiedził Jan Paweł II.

Potem zwiedziliśmy zabytkowy kościół i cmentarz na którym został pochowany między innymi Kornel Makuszyński, autor „Koziołka Matołka”.

Największą atrakcją była dla nas Gubałówka, na którą wjechaliśmy kolejką, a zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Z Gubałówki podziwialiśmy piękne widoki.

Na zakończenie dnia przespacerowaliśmy się słynnymi Krupówkami.

W pensjonacie czekała na nas również niespodzianka  - ognisko i pieczenie kiełbasek.”

Maria Bzodek

 Wiktoria Konieczna

Julia Kołodziejczak

 Maria Fabisiak

 

III DZIEŃ- Jesteśmy w Krakowie

„Ostatniego dnia naszej wycieczki wybraliśmy się do Krakowa – dawnej stolicy Polski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wawelu i spotkania ze smokiem wawelskim, który zionął ogniem. Następnie zwiedziliśmy katedrę i zobaczyliśmy groby królów Polski oraz pary prezydenckiej, która zginęła w katastrofie lotniczej. Po pokonaniu dużej ilości schodów, dotarliśmy do Wieży Zygmuntowskiej, gdzie znajduje się Dzwon Zygmunta. Dowiedzieliśmy się, ze waży on dziewięć ton i został tam umieszczony z inicjatywy Zygmunta I Starego w 1521r.

Następnie udaliśmy się na ulicę Franciszkańską, aby obejrzeć słynne okno papieskie. Później dotarliśmy do najmłodszego budynku na Starym Mieście, gdzie obejrzeliśmy piękne witraże m.in. św. Stanisława. Stamtąd udaliśmy się na dziedziniec mieszkania kardynała Dziwisza. Tam, przy pomniku Jana Pawła II zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejną atrakcją była Szopka Krakowska, a następnie Sukiennice i Kościół Mariacki. Wędrówkę po Krakowie zakończyliśmy pod pomnikiem Adama Mickiewicza, gdzie karmiliśmy gołębie i próbowaliśmy pysznych, krakowskich obwarzanek.

Wycieczka była bardzo udana. Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.”

Oliwia Nowacka

26 maja uczniowie klas Ic i Id wyjechali na wycieczkę do Milicza do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego.  Wzięli udział w inspirującym programie edukacyjnym.

W ciekawie urządzonym obiekcie, pod opieką doświadczonych animatorów dali się pochłonąć twórczym zabawom, grom i warsztatom,  które umożliwia zaplecze artystyczne i multimedialne. Inspirowani do myślenia i działania w sposób kreatywny, z dużym zaangażowaniem zgłębiali nowe pasje. W programie były też gry i zabawy plenerowe oraz ognisko.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 4