No module Published on Offcanvas position

2017/2018

  Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej stała się już tradycją naszej szkoły. W tym roku wydarzenie to odbyło się 28 marca.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

  Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna wykonana przez uczniów klasy Vb i Vc. Dzieci obejrzały pełne humoru, ale i też pouczające przedstawienie pt. „ Baśniowi przyjaciele”. Dowiedziały się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania.

  Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Z przejęciem przyrzekali, że będą zawsze szanować i kochać książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Mamy nadzieję, że pamiątkowe książki i zakładki, które otrzymali, nie pozwolą zapomnieć o kolejnych odwiedzinach w bibliotece. Zapraszamy!

„ Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie.”

Tym fragmentem bajki pt. „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” Marii Konopnickiej rozpoczęło się spotkanie uczniów klas zerowych i klas I-III z krasnoludkami. Dzieci śpiewały i tańczyły z krasnalami, w których rolę wcieliły się uczennice z klasy Vb i Vc. Były też śmieszne wierszyki o krasnoludkach i opowiastki o skrzacim życiu. Zajęcia odbywały się w pięknej, kolorowej scenerii, gdzie znaczącym elementem były plakaty krasnali przygotowane przez wszystkie klasy.

Spotkanie zostało zakończone zaproszeniem uczniów do „krasnalowych lekturek” prezentowanych wcześniej na wystawie, a dostępnych w bibliotece szkolnej.

Strona 1 z 3