Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek.
Z tej okazji przygotowano gazetkę okolicznościową – „okna”, które symbolizują, że "Książki są oknem na świat"
  Święto bibliotek i bibliotekarza były okazją do wyjątkowych spotkań -  grupy przedszkolne „Ślimaczki” i „Pszczółki” odwiedziły w tym tygodniu szkolną bibliotekę. Spacer  między regałami  był  świetnym sposobem na jej  poznanie. Szczególne zainteresowanie wzbudził dział z książeczkami dla najmłodszych. Przedszkolaki chętnie wypowiadały się na temat swoich domowych biblioteczek i potrafiły wymienić  zalety czytania książek.
  Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zestaw książek do  obejrzenia przeczytania w salach oraz kolorowanki upamiętniające wizytę w bibliotece.

Kobiety matki, lekarki, piosenkarki, córki, nauczycielki, koleżanki, pisarki, opiekunki, malarki, wojowniczki, naukowcy … Można wymieniać w nieskończoność. Spełniają się w różnych rolach i są w nich naprawdę dobre. Różnią się miedzy sobą, lecz także wiele je łączy!
  Zapraszamy Was do wypożyczeń i tym samym świętowania Dnia Kobiet w nietypowy sposób.
Zachęcamy do przeczytania książki z kobiecą bohaterką w roli głównej!

Więcej artykułów…