Dzień Patrona Szkoły (2009)

Turniej Wiedzy o Janie Pawle II w klasie IV

3 kwietnia uczniowie klas czwartych wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II.
Każda klasa wyłoniła pięcioosobową drużynę, która przez tydzień przygotowywała się do konkursu, studiując materiały o życiu i pontyfikacie Ojca Świętego.

Turniej składał się z kilku etapów. Najpierw drużyny odpowiadały na losowo wybrane pytania, następnie rozwiązywały krzyżówkę i układały puzzle z wizerunkiem patrona.
Kolejne zadania, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy konkursu, to układanie rozsypanki wyrazowej na czas (hasło: Zespół Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II) i wpisywanie brakujących słów do tekstu „Barki”. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą, jednak najlepsi byli uczniowie klasy IVc. Drugie miejsce zajęła drużyna klasy IVa, a trzecie - reprezentacja klasy IVb. Turniej odbył się w holu ginmazjum, a publiczność stanowili uczniowie klas czwartych.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II. Tumiej został zorganizowany przez wychowawczynie klas czwartych.

TURNIEJ WIEDZY O PATRONIE W KLASACH V-VI 

3 kwietnia br. uczniowie klas V-VI brali udział w Turnieju Wiedzy o Patronie.
Trzyosobowe reprezentacje klas musiały odpowiedzieć na czasem łatwe, choć dość podchwytliwe pytania. Uczniowie mieli za zadanie ułożyć puzzle na czas, oczywiście tematycznie związane z Janem Pawłem II, ponadto uzupełniali luki w słowach wypowiedzianych przez papieża. Usłyszeli „Barkę", w której słowa zostały nieco zmienione, a zadaniem naszych uczniów było wychwycenie błędów i ich poprawienie. Dużą atrakcją były anegdoty z życia Karola Wojtyły przedstawione W formie scenek. Uczniowie zaopatrzyli się w rekwizyty i przygotowali niezwykłe stroje. Przez moment poczuliśmy się jak na widowni w teatrze.

Pierwsze miejsce w dogrywce zajęła klasa Vb, drugie - VIc, a trzecie - VIa. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

Dzień Patrona Szkoły pod hasłem: PIELGRZYMKI JANA PAWŁA II DO POLSKI

Dzień Patrona przypada w naszej szkole 2 kwietnia, w rocznicę śmierci papieża.
Z uwagi na fakt, że w roku bieżącym święto szkolne zbiegło się z zewnętrznym badaniem kompetencji w klasie VI, przesunęliśmy obchody na 3 kwietnia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 10.30. Z kolei udaliśmy się pod pomnik papieża na skwerze przykościelnym. 

Po modlitwie i odśpiewaniu hynmu Rodziny Szkół odwiedziliśmy miejsce spoczynku śp. ks. Z.Półrolniczaka.
Następnie gimnazjaliści wraz z opiekunami udali się do sali CSK, gdzie został zaprezentowany widowiskowy program złożony z wystąpień poszczególnych klas.
Tematem przewodnim Dnia Patrona Szkoły w gimnazjum były pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Do konkursu przygotowały się i przystąpiły wszystkie klasy gimnazjum. Ocenie podlegały: wykonany przez uczniów transparent, związany tematycznie z wylosowaną przez klasę pielgrzymką, wykonanie utworu muzycznego oraz przedstawienie trzeciego zadania w dowolnej formie.
Trzeba przyznać, że klasy się postarały. Wygrała IIb, a drugie miejsce zajęły ex aeqvo: IIIb, IIIc, IIId i IId.