No module Published on Offcanvas position

Dzień Patrona Szkoły (2008)

Środa, 2 kwietnia, w Zespole Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pępowie była poświęcona patronowi szkoły- Janowi Pawłowi II.

Z tej okazji przygotowano aż cztery programy uroczystości dla poszczególnych grup wiekowych: dzieci z kształcenia zintegrowanego, klas IV, V i VI oraz gimnazjum.
Najdłużej do dnia Patrona przygotowywali się gimnazjaliści. Bogaty scenariusz obchodów wraz z harmonogramem przygotowały opiekunki szkolnego koła „Pokolenie JPII”, panie: Anna Kołata i Danuta Szczęsna.
Program obchodów wymagał współpracy wszystkich klas gimnazjum, wychowawców, nauczycieli i katechetów. Dzień Patrona został w środowisku młodzieży girrmazjalnej zainaugurowany Mszą św. z udziałem pocztu sztandarowego oraz gwardzistów. Przed popiersiem Jana Pawła II na skwerze przykościelnym odśpiewano „Barkę” oraz hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, do której należymy od ubiegłego roku. Z kolei wszyscy udali się do Sali Centrum Sportowo - Kulturalnego, gdzie odbył się turniej wiedzy biograficznej o charakterze: „jeden z dziesięciu". Wygrała go Kamila Kempa z kl. IId, a kolejne miejsca zajęli: Agata Pijaczyńska z IIId i Marcin Lewandowski z IIIa.
Program gimnazjalny urozmaiciły występy koła „Gitarą i piórem" prowadzonego przez pana Łukasza Janurę oraz prezentacja multimedialna pana Tomasza Jarusa. Scenografię stanowiła wystawa 12 konkursowych gazetek klasowych, ilustrujących realizację następujących tematów: 1.Lata wadowickie, 2. Młodość, 3. Czas okupacji, 4. Kapłaństwo powołaniem do świętości, 5. Biskup i kardynał Karol Wojtyła, 6. Wybór na papieża, 7. Watykan - siedziba papieża, 8. Zamach 13 maja 1981r., 9. Podróże po świecie, 10. Podróże do Polski, l 1. Audiencje papieża, 12. Sens cierpienia i śmierci.

Komisja konkursowa, oceniająca gazetki klasowe, przyznała I nagrodę klasie IIId, a wyróżnienia klasom: IIIa i IIc.
Podczas uroczystości gimnazjalistów zaszczycił swoją obecnością proboszcz pępowskiej parañi - Ksiądz Henryk Szwarc, który przybył z uśmiechem i miłym słowem.
Atmosfera Dnia Patrona nie przeminęła z dniem 2 kwietnia. Do refleksji skłania przepiękna wystawa fotografii pomników Jana Pawła II, przygotowana przez uczennicę klasy IIId - Żanetę Grodzką. Na pamiątkę pozostały uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i miejscowego Urzędu Gminy - białe kokardki - symbol ufności, wdzięczności i pamięci o Janie Pawle II, przygotowane dla wszystkich przez "Pokolenie JPII".

Dyrekcja Zespołu Szkół w Pępowie może być dumna z wkładu pracy uczniów, nauczycieli i katechetów oraz pracowników szkoły w przygotowanie tego wspaniałego dnia. Podziękowania należą się również Radzie Rodziców i Księdzu Proboszczowi za ufundowanie nagród.


Cyryla Krajka


 

Dzień patrona w klasach IV-VI

Wychowawczynie klas IV: Lidia Muszyńska, Zoña Przeniczka i Daria Janiszewska, przygotowały turniej wiedzy o patronie szkoły, łącząc naukę z zabawą. Trzy drużyny klasowe w holu szkoły dzielnie rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Dzieci odpowiadały na wylosowane pytania konkursowe, układały puzzle z podobizną papieża, nazwami miejscowości: Wadowice, Kraków, Niegowić - wypełniały puste miejsca na mapie.
Pozostali uczniowie z zespołów klasowych śpiewali „Barkę”, poddając się ocenie july, w którym zasiadali również rodzice. Ocenie podlegało też zachowanie kibiców oraz gazetki klasowe, poświęcone sylwetce Wielkiego Papieża. Program bvł bardzo ciekawy i emocjonujący.

 

Święto Patrona Szkoły w nauczaniu zintegrowanym

Uczniowie klas najmłodszych przygotowali krótki program artystyczny, w którym przypomnieli biografię patrona i zapoznali kolegów z licznymi cudami, które dokonały się za wstawiennictwem papieża Jana Pawła II. Miłym akcentem był występ dzieci z kółka tanecznego oraz laureatów pierwszego miejsca Konkursu Recytatorskiego "Pępowiaczek 2008". W tym uroczystym dniu uczniowie wykonali prace plastyczne o tematyce "Papież W oczach dziecka". Dzień zakończyliśmy wspólnym spacerem pod pomnik Jana Pawła II i zapaleniem zniczy. 

ZOSTAŃ WŚRÓD NAS

„Jan Paweł II, to hasło naszych dni, 
On wzorem naszym będzie,
Jak godnie imię jego brzmi.
On z nami zawsze, wszędzie"

Pod takim hasłem uczniowie klasy IIb przygotowali montaż słownomuzyczny dla rodziców, który był poświęcony sylwetce Patrona Szkoły Janowi Pawłowi II oraz zbliżającej się I Komunii św. Dzieci z przejęciem i wzruszeniem przedstawiły cuda Jana Pawła H oraz zaśpiewały jego ulubioną pieśń. Recytowały wiersze związane z I Komunią św. Laureat Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Pępowiaczek 2008" - Szymon Szober - zachwycił rodziców pięknym opowiadaniem ks. Jana Twardowskiego.
Atrakcją spotkania był taniec ludowy "Hurra polka". Wyjątkowo ruchliwy zespół klasowy w odświętnych strojach (w tym urocza krakowianka- Weronika Kowalik) wprawił wszvstkich w niezwvkłv nastrój.

Uwieńczeniem imprezy była degustacja pępowskich kremówek z GS-owskiej piekarni, które smakowały świetnie, mimo iż nie były z wadowickiej cukiemi.