2021/2022

Maria Konopnicka została uhonorowana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronką roku 2022 jako ,,wybitna postać polskiego pozytywizmu mająca niepowtarzalny wpływ na kształtowanie polskiej tożsamości narodowej’. Polska pisarka, poetka, tłumaczka i publicystka.
  Dokładnie 23 maja 2022 roku przypadnie 180. rocznica jej urodzin. Maria Konopnicka uważana jest za uwrażliwioną artystycznie  i społecznie autorkę  wielu nowel, wierszy i baśni dla dzieci.
  Z tej okazji w bibliotece szkolnej   została przygotowana  wystawka  poświęcona Marii Konopnickiej. Uczcijmy jej pamięć i wczytajmy się w teksty począwszy od wierszy dla dzieci jak „Stefek Burczymucha”,  po nowele jak „Dym” i najważniejszą patriotyczną „ Rotę”.

Serdecznie zapraszamy do  odwiedzin.

W związku z obchodami 1056. rocznicy Chrztu Polski w naszej szkole, w  bibliotece szkolnej przygotowana została wystawka książek o początkach państwa polskiego. Wszystkich zainteresowanych historią serdecznie zapraszamy do odwiedzin.