No module Published on Offcanvas position

Aktualne

7 kwietnia, każdego roku, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, dlatego często miesiąc kwiecień nazywamy „miesiącem zdrowia”. 22 kwietnia przypada też Światowy Dzień Ziemi, gdzie czystość naszej planety ma duży wpływ na nasze zdrowie. 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu, w którym namawiamy wszystkich palaczy do rzucenia palenia, gdyż wiemy, że palenie szkodzi zdrowiu. Łącząc te wszystkie ważne sprawy, samorząd uczniowski wraz pielęgniarką szkolną zorganizowali Kolorowy tydzień zdrowia, który trwał od 6 do 10 maja 2024 roku. Zasady kolorowego tygodnia zdrowia polegały na:

  • Od poniedziałku do piątku wyznaczony był na każdy dzień kolor
  • Odpowiednio do koloru dnia trzeba było przynieść w danym kolorze:
    • warzywo lub owoc,
    • lub warzywo w kanapce,
    • lub sałatkę warzywną czy owocową zawierającą w składzie jedno warzywo lub owoc w danym kolorze
  • Przyniesione owoce, warzywa i sałatki trzeba było zjeść do drugiego śniadania, lub jako przekąskę.
  • W ubiorze, trzeba było założyć choć jedną rzecz lub dodatek zgodnie z kolorem dnia.

Na sztaludze, w korytarzu szkoły było zakodowane hasło tygodnia. Codziennie odbywało się losowanie kilku literek, które były odkrywane. Komu udało się jako pierwszemu odgadnąć hasło wcześniej, niż odsłonięcie wszystkich liter, ten wygrał zdrowy upominek. Jako pierwsze hasło odgadły dziewczęta z klasy 7 B: Milena, Maja, Hanna i Wiktoria, które brzmiało: DO SZKOŁY PO ŚNIADANIU I ZE ŚNIADANIEM. Dziewczęta otrzymały torbę smacznych owoców. Wszystkim dziękujemy za udział w zdrowej i kolorowej zabawie. 

 

 

 

 

W czwartek, 25 stycznia 2024 r., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie odbył się koncert tria „Orient Express” dla uczniów klas III – V. W zespole grało 3 muzyków prezentujących publiczności instrumenty dęte i perkusyjne, na których grali melodie z różnych stron świata, głównie ze wschodu, m.in. z Gruzji, Armenii i Kazachstanu. Pan Armen grał na bębnie i grzechotkach, pan Piotr na tamburynie, a pan Paweł dobrze znał się na instrumentach dętych. Koncert mi się podobał. Na koniec muzycy zachęcili nas do wspólnego wykonania znanego szlagieru i śpiewaliśmy razem z nimi. Było naprawdę bardzo ciekawie.

Kalina Stachowiak kl. Va

Na początku muzycy przedstawili się, a następie pokazali nam różne instrumenty muzyczne. Podobał mi się ich występ. Miałem okazję zagrać na trąbce. Koncert był wspaniały! Tymek Nowacki kl. Vb Uważam, że pan Armen ładnie śpiewał i świetnie grał na bębnach. Bardzo piękny i jednocześnie zabawny był utwór „Kazachstan”. Widać, że członkowie zespołu grają z pasją i uwielbiają to robić.

Oliwia Ginter kl. Va

Najbardziej podobało mi się, gdy Piotrek, Tymek i jeszcze trzy dziewczyny z innych klas przechodzili lekcję grania na trąbce, dmuchali i gwizdali w specjalne „coś”. Jak już przestali, jeden z muzyków dał im trąbkę i kazał dmuchnąć, by wydała z siebie dźwięk. Bardzo dobrze im to wyszło. Cieszę się, że uczestniczyłam w tym koncercie.

Magdalena Maćkowiak kl. Vb

Artyści byli z różnych krajów. Ładnie grali, rozdawali nagrody, mówili też o nałogach.

Jakub Grzemski kl. Va

Jeden z muzyków był z Armenii, opowiadał o swoim kraju i pokazał nam instrument, który w Armenii służył do przywoływania na obiad i kolację. Zademonstrował nam dźwięk oznaczający rozpoczęcie obiadu. Bardzo mi się podobało, jak grał na bębnie, a my mogliśmy razem z nim uderzać w kolana, tworząc rytm.

Emirhan Halil kl. Vb

Najbardziej podobało mi się, gdy pan Paweł zaprosił trzy dziewczynki i dwóch chłopców, których uczono wydawać różne dźwięki. Tak naprawdę to wszystko było super!

Lena Otworowska kl. Va

Muzyka była skoczna i wesoła, dużo przy niej śpiewaliśmy. Panowie zaprosili również niektóre osoby do nauki gry na trąbce. Uczniowie ci najpierw dmuchali w ustniki, a potem próbowali grać na zwykłej trąbce. Wychodziły z tego bardzo śmieszne dźwięki. Koncert mi się podobał. Chętnie posłuchałabym tych piosenek jeszcze raz.

Natalia Waleńska kl. Vb

PS Piękną oprawę plastyczną koncertu stworzył nasz „super duet artystyczny” – panie: Zuzanna Neuhoff - Ley i Alina Nowacka

  Uczniowie klas 4 i 6 wraz z opiekunami wybrali się na wyjątkowe spotkanie z piernikami, elfami, alpakami i św. Mikołajem. To właśnie w Gościńcu Marzymięta zapachniało Świętami Bożego Narodzenia.

  Już od samego początku było bajecznie. Śnieżna sceneria i powitanie przez św. Mikołaja sprawiły, że wszyscy poczuli się świątecznie. Do pomocy przybyły Elfy, które zabrały uczniów na spotkanie z alpakami. To był dopiero początek atrakcji. Później każdy poddał się zabawom na śniegu, które pochłonęły wszystkich bez reszty. Jednak Elfy czuwały nad wszystkim. Uczniowie zostali zaproszeni do środka gościńca, gdzie panował wyjątkowo świąteczny klimat. To właśnie tam poddali się magii - przygotowywania pierników i domków z piernika. Od ciasta przez wałkowanie, wykrawanie, pieczenie i ozdabianie, które zakończyło się piernikową ucztą z ciepłą herbatą z sokiem malinowym.

  Młodsi uczniowie z wielką ochotą napisali też list do św. Mikołaja, który znalazł się w skrzynce, a zdjęciom ze św. Mikołajem i Elfami nie było końca. Na zakończenie przed gościńcem czekały na uczniów klas czwartych dwie choinki do przyozdobienia kolorowymi bombkami. Po kilku godzinach fantastycznego spotkania czas było wracać.

  Starsi uczniowie udali się w dalszą podróż do Poznania, gdzie odbyli magiczny spacer ścieżkami Lumina Park. Przepiękne iluminacje świetlne nawiązywały do miejsc z różnych stron świata.

  To wyjątkowe spotkanie przepełnione cudownym, pachnącym, świątecznym klimatem sprawiło, że wszyscy zapragnęli Świąt Bożego Narodzenia.

Podkategorie

Strona 1 z 3