No module Published on Offcanvas position

Nasza szkoła rozłożyła swój udział w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania, przebiegającej pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam" na trzy dni. Jako pierwsi swój program zaprezentowały klasy 4-6 szkoły podstawowej.  We wtorek, 7 czerwca br. każdy uczeń przyniósł do szkoły swoją ulubioną książkę. Klasy wybrały liderów, którzy przebrali się za bohaterów lektur. Na boisku pojawili się: Pippi Langstrumpf, Ania z Zielonego Wzgórza, Pinokio, Kot w butach, Pan Kleks i Harry Potter. Ochotnicy prezentowali głośne czytanie fragmentu swojej książki, za co zbierali gromkie brawa. Klasy uczestniczyły w quizie na temat poznanych lektur. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał zadanie: przeczytać po cichu jedną stronę przyniesionej przez siebie publikacji książkowej. Akcję przygotowali nauczyciele bibliotekarze, przy współpracy z nauczycielami języka polskiego.

            We czwartek, 8 czerwca podczas dużej przerwy do akcji przystąpili gimnazjaliści. Każda klasa zaprezentowała chóralne czytanie wybranego tekstu na 3-4 minuty. Klasy stanęły na wysokości zadania i udowodniły, że „chcieć, to móc”. Organizatorem akcji była biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami języka polskiego oraz wychowawcami klas.

            W piątek, 10 czerwca br. o godzinie 9.45 spod szkoły wyruszył barwny korowód bohaterów lektur, w tym postaci bajkowych. Przebrani pierwszoklasiści pod opieką przebranych wychowawców wesołym orszakiem udali się w stronę centrum Pępowa. Happening miło zaskoczył mieszkańców. Na placu przy fontannach, przy przyjemnym szmerze wody, dzieci odpoczywały, słuchając wierszyków. Lektorami byli: dyrektor szkoły Cyryla Krajka oraz dwie emerytowane nauczycielki: Stefania Kubas i Ewa Migdalska. Uczniowie słuchali m.in. utworów Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Danuty Wawiłow. Najodważniejsi prezentowali głośne czytanie ulubionych wierszy, w tym z niedawno wydanej książki Gabriela Roszaka „W leśnej operze”. Dzieci uczyły się i bawiły zarazem, uczestniczyły w zgadywankach dotyczących poznanych lektur. Był też czas na ruch w rytm muzyki.

            Program przygotowany przez  bibliotekę szkolną przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną, wychowawcami klas pierwszych oraz ich rodzicami, prowadziła Ewa Fabisiak.

            Klasy II  i III edukacji wczesnoszkolnej  przystąpiły do ogólnopolskiej akcji w swoich salach lekcyjnych.

Klasy I - III szkoły podstawowej:

Klasy IV - VI szkoły podstawowej:

Klasy I - III gimnazjum:

 

{avsplayer videoid=5}
{avsplayer videoid=6}

{avsplayer videoid=2}
{avsplayer videoid=3}
{avsplayer videoid=4}

Po raz kolejny gościła w naszej szkole pani Halina Radoła – esperantystka i podróżniczka. Tym razem opowiedziała nam o swojej podróży do Ziemi Świętej.

Relację wzbogaciła prezentacją multimedialną pt. „Obrazki z Ziemi Świętej” oraz pamiątkami przywiezionymi z wycieczki.

Wspomnieniami prelegentka podzieliła się z uczniami klas: VIa, VIb, IIb G i IIc G.

Spotkanie było możliwe dzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Pępowie z biblioteką szkolną.

Strona 1 z 5