No module Published on Offcanvas position

 

         Jak co roku, uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie.    

        10 tys. młodych ludzi z 250 szkół z nauczycielami, wychowawcami, dyrektorami szkół oraz ponad 200 szkolnych pocztów sztandarowych stanęło w czwartek, 10 października przed jasnogórskim szczytem, by uczestniczyć w 19. Pielgrzymce Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II i dziękować Matce Bożej za dar, jakim był dla nas Jan Paweł II, za pomoc, jaką my za sprawą Jana Pawła II uzyskujemy w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Na pielgrzymkę przyjechali także uczniowie i nauczyciele ze szkół z Wilna na Litwie i Grodna na Białorusi.

        W tym roku, w czasie pielgrzymowania nawiązywano do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, ale również do 100. rocznicy urodzin papieża Polaka, która przypada na rok szkolny 2019/2020. Mottem spotkania stało się hasło tegorocznego Dnia Papieskiego: „Wstańcie, chodźmy!”. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msza Święta, którą odprawił bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Kaznodzieja podkreślał, że „dzisiaj w szczególny sposób dziękujemy za św. Jana Pawła II, który pielgrzymował po całym świecie, aby utwierdzać braci w wierze”. Zachęcał, byśmy troszczyli się także o rodzinę, którą jest Polska, by pozostała wierna Chrystusowi. Bp Henryk Tomasik przypomniał młodym, że „Miarą człowieka jest miara jego serca”. 

       Dzieci i młodzież otrzymały pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”. Odmówiona została także Koronka do Bożego Miłosierdzia i odczytany został Akt Zawierzenia Matce Bożej. Pielgrzymi wysłuchali listu, który został wysłany do papieża Franciszka   z zapewnieniem o modlitwie.

       Przeżyliśmy wspaniałe chwile, łącząc się w modlitwie z tak wielką rzeszą uczniów szkół, którym patronuje nasz wielki rodak Jan Paweł II.

Msza św. dla Pielgrzymki Szkół im. Jana Pawła II na kanale YouTube Jasnej Góry.

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Przybyliśmy na Jasną Górę, aby świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W spotkaniu wzięło udział ponad 14 tys. osób reprezentujących ok. 300 szkół z całej Polski, a także przedstawiciele szkół z Białorusi. Kulminacyjnym momentem była Msza św. celebrowana o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego i bp. radomskiego Henryka Tomasika, duszpasterza rodziny szkół papieskich w Polsce. Przed Mszą Św. uczniowie wypuścili w niebo balony jako znak uniesienia ich serc do nieba, by jak Jan Paweł II być świętymi. Abp Mokrzycki podkreślał w homilii, że Jan Paweł II był ojcem zwłaszcza dla młodych ludzi, o których bardzo się troszczył i którym stawiał trudne zadania. Podczas uroczystej eucharystii nie zabrakło też pieśni bliskich naszemu Papieżowi. Odśpiewany został również hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Na pamiątkę tego spotkania wszyscy otrzymaliśmy pielgrzymkowy znaczek oraz różaniec. Ciepło i słońce towarzyszyło nam przez cały dzień. Około godz. 14.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wróciliśmy bardzo zadowoleni i bogatsi w duchowe i wewnętrzne przeżycia.

4 października 2017r. jak co roku nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Blisko 14 tysięcy uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektorów reprezentujących około 350 placówek wszystkich typów, od przedszkoli do szkół wyższych, przybyło by podziękować Królowej Polski za ciągłą opiekę i wstawiennictwo w minionym roku szkolnym oraz prosić o dalsze wsparcie. Udział wzięły osoby, które corocznie w niej uczestniczą, zarówno jak i te które brały udział w niej  po raz pierwszy. W tym roku nasze jasnogórskie spotkanie przeżywaliśmy pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją.  Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była uroczysta msza święta o godz. 11.00, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Eucharystię koncelebrowali licznie kapłani, wśród których obecny był ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.  W czasie modlitwy miało miejsce odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej oraz poświęcenie pamiątkowych różańców z napisem Jezu, Ufam Tobie. Odczytano także list do Ojca Świętego Franciszka, który obchodził właśnie w tym dniu swoje imieniny. Przed Eucharystią została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zebrane podczas tegorocznej pielgrzymki dary materialne zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonej przez wojnę szkoły w Aleppo, dla Hospicjum Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie oraz na odbudowę kościoła w syberyjskiej wsi Białystok (Belostok). Zawsze pamiętamy o naszym  Patronie, który bardzo kochał dzieci i młodzież, i to właśnie w nich widział przyszłość każdego narodu. Dziękujemy Bogu za ten błogosławiony czas i Przenajświętszej Matce za opiekę. Obiecujemy wrócić za rok!

4 października 2017r. jak co roku nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Blisko 14 tysięcy uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektorów reprezentujących około 350 placówek wszystkich typów, od przedszkoli do szkół wyższych, przybyło by podziękować Królowej Polski za ciągłą opiekę i wstawiennictwo w minionym roku szkolnym oraz prosić o dalsze wsparcie. Udział wzięły osoby, które corocznie w niej uczestniczą, zarówno jak i te które brały udział w niej po raz pierwszy. W tym roku nasze jasnogórskie spotkanie przeżywaliśmy pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była uroczysta msza święta o godz. 11.00, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Eucharystię koncelebrowali licznie kapłani, wśród których obecny był ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.  W czasie modlitwy miało miejsce odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej oraz poświęcenie pamiątkowych różańców z napisem Jezu, Ufam Tobie. Odczytano także list do Ojca Świętego Franciszka, który obchodził właśnie w tym dniu swoje imieniny. Przed Eucharystią została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zebrane podczas tegorocznej pielgrzymki dary materialne zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonej przez wojnę szkoły w Aleppo, dla Hospicjum Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie oraz na odbudowę kościoła w syberyjskiej wsi Białystok (Belostok). Zawsze pamiętamy o naszym  Patronie, który bardzo kochał dzieci i młodzież, i to właśnie w nich widział przyszłość każdego narodu. Dziękujemy Bogu za ten błogosławiony czas i Przenajświętszej Matce za opiekę. Obiecujemy wrócić za rok!

XV pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę przebiegała pod hasłem „ Jan Paweł II” – patron rodziny”. 20 tysięcy pielgrzymów reprezentujących około 500 szkół z całej Polski i Wilna, a wśród nich 40 osobowa grupa z naszego gimnazjum wraz z opiekunami, uczestniczyło w uroczystej Mszy Św. z udziałem pocztów sztandarowych. Całej liturgii przewodniczył duszpasterz Rodziny Szkół – ksiądz biskup Henryk Tomasik. Wszyscy zgromadzeni na Jasnej Górze modlili się w intencji Ojca Świętego Franciszka, swoich rodzin oraz prosili o wstawiennictwo maryjne w trudnym zadaniu wychowania młodego pokolenia.  Do tematu rodziny i modlitwy w jej intencji nawiązał w słowach powitania o. Sebastian Matecki, a także w homilii biskup Henryk Tomasik. Po eucharystii odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej, a także list Rodziny Szkól im. Jana Pawła II skierowany do Ojca Świętego Franciszka. Oprócz przeżyć duchowych i  niesamowitej atmosfery wspólnoty przywieźliśmy ze spotkania na Jasnej Górze pamiątki – znaczek pielgrzymkowy i dziesiątkę różańca. Już czekamy na następne spotkanie w 2016 roku.

Strona 1 z 3