Dzień Patrona Szkoły (2010)

Dzień  Patrona w  klasach  IV-VI szkoły  podstawowej

Dnia  31.03.2010r. nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona.  Już po trzeciej lekcji uczniowie z klas           IV-VI wraz wychowawcami udali się na szkolną  salę gimnastyczną, gdzie brali udział w akademii przygotowanej przez  Koło Teatralne i wzbogacili swoją wiedzę informacjami na temat naszego patrona - Jana Pawła II. Na piątej lekcji obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną we współpracy koła z panem Tomaszem Jarusem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przebiegu uroczystości, odpowiadając na pytania  dotyczące osoby Jana Pawła II. Za każdą prawidłową odpowiedź czekała nagroda w postaci czekoladowego jajka. Ponadto klasy przygotowały plakaty, które stanowiły wspaniałą dekorację sali. Nie zabrakło również piosenek, a szczególnie  umiłowanej przez Jana Pawła II „Barki”.

W 5. rocznicę śmierci patrona naszej szkoły

„Przecież nie cały umieram,
To co we mnie niezniszczalne trwa!”

                                    (Jan Paweł II, Tryptyk rzymski)

Dzień 2 kwietnia jest dla nas dniem szczególnym. Jest to dzień śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II i zarazem Dzień Patrona. Z tej okazji młodzież przygotowała montaż słowno – muzyczny.  W dniu 9 kwietnia o godz. 19:00 w parafialnym kościele św. Jadwigi zanurzeni
w modlitewnej refleksji uczciliśmy osobę Papieża. Wieczorne rozważanie zakończyła  modlitwa przy popiersiu  Jana Pawła II, w której prosiliśmy o rychłą beatyfikację.

Uczniowie szczególnie zaangażowani zasługują na gorące podziękowania i są to:

- Michalina Chudzińska (kl. Va),

- Sławka Bigaj (kl. Ic),

- Magdalena Durak (kl. Ic),

- Amanda Norman (kl. Ic),

- Julia Łagódka (kl. Ic),

- Marta Pietrowska (kl. Ic),

- Patryca Wabińska (kl. Ic),

- Mateusz Andrzejewski (kl. Ic),

- Miłosz Waleński (kl. Ic).

- Ada Robaszynska (kl. IIIa),

- Natalia Krajka (kl. IIIa),

- Marlena Chuda (kl. IIIa),