2018/2019

Przygotowania nie trwały długo, nie było prób, a wypadło wspaniale. Na pożegnanie „starego roku” każda klasa zaprezentowała muzyczny lub taneczny pokaz. W starszych klasach podziwialiśmy popisy aktorskie. Stroje, przebrania do scenek to były prawdziwe cuda. Okazuje się, że talentów mamy co niemiara. Muzyczne hity, piękna sceneria i przede wszystkim dobry humor oraz chęć dobrej zabawy sprawiły, że nie chciało nam się wychodzić ze szkoły. Mam nadzieję, że wśród wielu tradycji szkolnych i ta wpisze się na długo w kalendarz szkolny.

W imieniu samorządu oraz wychowawców pragnę podziękować uczniom klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum za zorganizowanie „Mikołajów 2018”. Tradycyjnie każda klasa przygotowała niespodziankę dla wybranego dziecka. Świątecznie, bajecznie kolorowo zapakowane paczki trafiły na święta do dzieci. W szczególny sposób dziękuję tym, którzy pozbierali pieniądze, kupili i zapakowali prezenty. Widziałam ich zaangażowanie i radość z tego, że mogą sprawić przyjemność innemu dziecku. Od organizatora akcji, którym jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, dostaliśmy kolejny już dyplom z podziękowaniami. Ten dar waszego serca zawsze będzie doceniony.

Serdeczne podziękowania  dla Rady Rodziców za słodkie czekoladki, którymi „samorządowe mikołaje” obdarowały dzieci. Żeby dostać słodki upominek maluchy wykazały się nie lada sprawnością.

W tym roku szkolnym o stanowiska w samorządzie rywalizowało siedmioro uczniów. Wybory odbyły się 27 września. Komisja w składzie: Nadia Sudolska i Kasia Matuszewska zliczyła głosy i ogłosiła wyniki. Bezkonkurencyjnym okazał się Maksymilian Bzdęga z klasy 3a gimnazjum, który będzie sprawował funkcję przewodniczącego szkoły. Sekretarzem, a właściwie sekretarką w samorządzie została klasowa koleżanka Maksa - Nina Borowczyk. Odpowiedzialną funkcję skarbnika piastować będzie Amelia Kuźnicka z klasy 8b. Nowemu Samorządowi życzymy nowych pomysłów, zadowolenia i satysfakcji z pełnionej misji.