No module Published on Offcanvas position

2020/2021

W ostatnich dniach września uczniowie klas drugich złożyli ślubowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Nowi czytelnicy zostali zapoznani z zasadami korzystania z biblioteki.

Każdy z nich doskonale wie, jakie są zalety książek i korzyści płynące z czytania. Drugoklasiści wykazali się dużą znajomością bajek odgadując związane z nimi zagadki.  Na zakończenie spotkania złożyli uroczyste ślubowanie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę otrzymali książki i kolorowe zakładki.

Mamy ogromną nadzieję, że nowi czytelnicy będą odwiedzać bibliotekę, systematycznie wypożyczać książki i doskonalić umiejętność czytania.

„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.”

Richard Steel

Święto Głośnego Czytania ma wieloletnią tradycję.  W Polsce zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r.  Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Nasza szkolna biblioteka już kolejny raz włączyła się w tę akcję, propagując głośne czytanie wśród dzieci. Poprzez promowanie idei głośnego czytania, staramy się zwrócić uwagę na konieczność czytania dzieciom oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

W tym roku na spotkanie do biblioteki zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych z opiekunami. Pierwszoklasiści wysłuchali opowiadania pt. „Kamilka ma nowego przyjaciela”. Uczniowie chętnie udzielali odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanej książki.

Warto czytać dzieciom!  Czytajmy jak najczęściej!

Dziękujemy uczniom i wychowawcom za udział w akcji Głośnego Czytania.