No module Published on Offcanvas position

Relacje z XIV pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę – 9 X 2014r. "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie"

Dnia 9 października br. o godz. 4.00 wyruszyliśmy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, na  zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Towarzyszyli nam opiekunowie – p. Danuta Szczęsna, p. Anna Raczkiewicz, p. Daria Klimaszewska i ksiądz kanonik Henryk Szwarc.

Na Jasną Górę przybyliśmy dość wcześnie i zajęliśmy miejsca w pierwszych rzędach. Następnie mieliśmy czas wolny. Niektórzy z nas poszli kupić pamiątki, a inni zostali na wałach.

W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie”. Pod wałami jasnogórskimi zebrało się około 25 tys. uczniów i nauczycieli z ok. 500 szkół z całej Polski, noszących imię Świętego Jana Pawła II. Uroczysta Msza Święta odprawiona została przez arcybiskupa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Eucharystię koncelebrował biskup Henryk Tomasik. Po Mszy Świętej zrobiliśmy wspólne  pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Św. Jana Pawła II. Po tym wyjechaliśmy w drogę powrotną. Gdy zgłodnieliśmy zrobiliśmy przystanek w restauracji McDonald. Następnie zatrzymaliśmy się w Ostrowie Wlkp. na cmentarzu, gdzie zostali pochowani rodzice ks. Henryka Szwarca.

Ten wyjazd bardzo mi się podobał i na długo zostanie w mojej pamięci.

                                                                                  Julia Fabisiak kl Ib/G

 

 Dnia 9 października 2014r. o godz. 4:00 uczniowie naszego gimnazjum udali się do Częstochowy na XIV ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Nasza szkoła pojawiła się na zjeździe już po raz ósmy. Tegoroczna pielgrzymka przebiegała pod hasłem "Jan Paweł II- Świętymi bądźcie".
  Około godz. 9:00 dotarliśmy na miejsce. Zaskoczyła nas ogromna liczba autobusów i pielgrzymów, którzy szli na spotkanie z Matką Boską Częstochowską. Najpierw poszliśmy do kaplicy przed wspaniały obraz Matki Bożej, a następnie nasz poczet sztandarowy zajął miejsce na wałach, tuż obok ołtarza. W pielgrzymce wzięło udział około 25 tys. osób z ponad 500 szkół noszących imię świętego papieża Jana Pawła II. Jasnogórski szczyt zdobiło blisko 400 sztandarów. O godz. 11:00 rozpoczęła się msza święta, która została odprawiona przez abp. Celestino Migliore. Musieliśmy dokładnie wsłuchiwać się w słowa arcybiskupa, ponieważ nie jest on Polakiem i jego polszczyzna nie jest doskonała. Dużo szkół miało ze sobą transparent z nazwą miejscowości, z której przyjechały poszczególne delegacje. Transparent szkoły w Pępowie był bardzo widoczny i bez problemu widzieliśmy z wałów naszych kolegów ze szkoły wśród licznego tłumu. Ważnym momentem mszy było poświęcenie sztandaru Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Na koniec Eucharystii odczytano telegram, który został wysłany do Ojca Świętego. Po zakończeniu mszy św. udaliśmy się pod pomnik naszego patrona, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie.
  Tegoroczna pielgrzymka na długo pozostanie w naszej pamięci. Panująca w Częstochowie atmosfera była niesamowita. Wróciliśmy zadowoleni i dumni, że mogliśmy brać udział w zjeździe. Wyjazd był wspaniały i udany.
                         
                                                                                     Martyna Cieplik kl. IIB

 

 

Dnia 9 października miało miejsce ważne dla naszej szkoły wydarzenie. Tego dnia, odbyła się XIV pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Nasza szkoła również należy do tej rodziny i już po raz ósmy brała udział w tym spotkaniu. Czterdziestu uczniów gimnazjum pod opieką pani Darii Klimaszewskiej, Danuty Szczęsnej oraz Anny Raczkiewicz i pewnej ręki pana Małygi, o godzinie 4:00 wyruszyło spod szkoły. Swoją obecnością w pielgrzymce zaszczycił nas ks. kanonik Henryk Szwarc.

            Po dość długiej podróży, jako jedni z pierwszych, dotarliśmy do celu naszej wycieczki. Był to bardzo piękny, słoneczny dzień, co nas zaskoczyło, gdyż  po raz pierwszy trafiliśmy na tak cudną pogodę. Po przygotowaniu pocztu sztandarowego, który godnie reprezentował naszą szkołę oraz ubraniu żółtych chusteczek identyfikujących nas w natłoku pielgrzymów, udaliśmy się do kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, aby zawierzyć jej nasze modlitwy, troski i podziękowania. Każdy z nas miał okazję przyjrzeć się także cudownemu obrazowi, tak sławnemu w całym świecie. Dla niektórych z nas, była to pierwsza wizyta w Częstochowie, więc był to dla nich niezapomniany moment. Następnie, zwartą grupą udaliśmy się pod jasnogórskie wały, gdzie udało nam się znaleźć miejsce blisko głównego ołtarza. Punktem centralnym spotkania byłą msza św., która rozpoczęła się o godzinie 11:00. Wzięło w niej udział około 25 000 pielgrzymów z 500 szkół im. Jana Pawła II z całej Polski. Jasnogórskie wały zdobiło około 400 sztandarów. Mszy św. przewodniczył arcybiskup Celestino Migliore, a koncelebrował biskup Henryk Tomasik. Jednymi z ważniejszych momentów Eucharystii były poświęcenie przez abp Celestino sztandaru Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i złożenie przez pielgrzymów Aktu Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Na zakończenie mszy św. został odczytany telegram, który został wysłany do Ojca Świętego.

            Zmęczeni, ale umocnieni w duchu, około godziny 19:00 wróciliśmy do domów. Była to dla nas niezapomniana wycieczka, a dla trzecioklasistów – ostatnia, dlatego wyjątkowa.

                                                                                               Jakub Rzepka kl. IIIc/G