No module Published on Offcanvas position

21 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla klas 4-8. Podczas zabawy "chrzest" miały klasy czwarte i siódme. To wydarzenie przyciągnęło nawet osoby, które nie lubią tańczyć. Przy muzyce i migoczących światłach wszyscy chociaż na chwilę zapomnieli o szkolnych kłopotach. Na wejściu uczniowie z klas czwartych i siódmych zostali pomalowani. Zabawa rozpoczęła się od złożenia przysięgi i odśpiewania hymnu. Uczniowie byli częstowani chlebem z solą, który popijali kwaśnym napojem, narzekając na smak. Zaraz po tym skosztowali słodyczy i jak na "koty" przystało, pili mleko. Jednak nie takie zwykłe, bo z przyprawami, więc udział w tym wzięli tylko odważniejsi. Na dyskotece dużo się działo. Wszyscy razem zatańczyliśmy belgijkę, kaczuszki i taniec naszych dwóch koleżanek. Był również pociąg, który prowadziła Wanessa Knuła, czyli zastępca przewodniczącej. Odbyły sie także dwie fajne konkurencje: "Mumia" i "Gorące krzesła". Świetnie się bawiliśmy, ale najbardziej ze wszystkich piosenek spodobały się uczestnikom dyskoteki utwory : "Zostań moją kotką'' i "Eluwina". Cieszymy się, że nauczyciele poświęcają swój czas, abyśmy chociaż raz na jakiś czas mogli zapomnieć o nauce.

Szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa - wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Pępowie. Od października br. długie przerwy w naszej szkole wyglądają inaczej niż dotąd, ponieważ czas między zajęciami dzieci wykorzystują w sportowy sposób.
Aktywne przerwy odbywają się co czwartek. Mają na celu rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej naszych uczniów. Cała szkoła tańczy do łatwych układów tanecznych znanych przez nas od kilku lat. Jest to idealna odskocznia od innych przerw. Uczniowie wychodząc z hali, mają siłę na kolejne lekcje.

Pluszowy miś to pierwsza zabawka, jaką otrzymuje dziecko po urodzeniu. Staje się towarzyszem wszelkich zabaw, wsparciem w pokonywaniu lęków, a w dorosłym życiu miłym wspomnieniem dziecięcych lat i pamiątką na całe życie.

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada.

Uczniowie w tym dniu mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego przyjaciela, niezastąpioną Przytulankę – Pluszowego Misia, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania.

W ramach tego święta przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla młodszych kolegów, uczniów klas II ciekawe atrakcje. Było czytanie bajki o misiu, zagadki, kolorowanki, rebusy i oczywiście wspólne śpiewanie o głównym bohaterze uroczystości. Ilość zadawanych pytań i trafność odpowiedzi świadczyła o ogromnym zaangażowaniu uczniów. Zabawa została uwieńczona rozdaniem nagród w postaci książeczek i kredek.

Na zakończenie każdy uczestnik zabawy tradycyjnie otrzymał Medal Przyjaciela/Przyjaciółki Misia. Odwiedziny u młodszych kolegów i koleżanek były bardzo udane.

Pod koniec wizyty wszyscy uczniowie wraz z maskotkami stanęli do wspólnych zdjęć.

Cały dzień upłynął w sympatycznej, ciepłej atmosferze i w poczuciu, że miś zawsze był i będzie naszym przyjacielem – moda na misie nie przemija bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” 

Święto Misia to, co roku, bardzo radosny dzień w naszej szkole.

Dnia 23.10.2019r. o godz. 16.00 odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-8. Impreza od dłuższego czasu niezwykle oczekiwana przez uczniów spragnionych zabawy i tańca. Główną atrakcją dyskoteki było ogłoszenie wyników wyborów do Samorządu Szkolnego. Uczniowie klas ósmych zorganizowali świetne konkursy z nagrodami dla młodszych koleżanek i kolegów. Szkolny DJ w ciągu kilku minut rozruszał całą salę. Około godziny 19.00 dyskoteka dobiegła końca. Wszyscy uczniowie bardzo zadowoleni wrócili do domu.

 

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2