No module Published on Offcanvas position

Dzień Patrona Szkoły (2011)

JAN  PAWEŁ II – PATRON  NAJGODNIEJSZY

Odkąd szkoła nosi imię Jana Pawła II społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Pępowie niezwykle uroczyście obchodzi Dzień Patrona Szkoły. W tym celu uczniowie podejmują wiele przedsięwzięć. Jednym z nich było zorganizowanie po raz pierwszy dla uczniów klas 0-III  turnieju  wiedzy o życiu Jana Pawła II. Turniej podzielony był na trzy etapy,  brało w nim udział dziewięć zespołów. W czasie jego  trwania  miał  miejsce multimedialny pokaz slajdów, przywołujący obrazy z życia Ojca Świętego. Po każdej turze pytań  uczniowie klas trzecich recytowali wiersze, które podkreślały, że Jan Paweł II  pozostanie zawsze w naszych sercach i pamięci. Najmłodsza społeczność uczniowska  śpiewała piosenki „Lolek”, „Moje miasto Wadowice”.

Zaangażowanie uczniów oraz wychowawców w przygotowanie dzieci do turnieju sprawiło, że nie było zwycięzców i pokonanych. Jury w składzie: wicedyr. U. Latuszek, s.Melania, p. B. Kaźmierczak - przyznało I  miejsce wszystkim  zespołom biorącym udział w turnieju. Nagrodą były portrety Jana Pawła II,  miniaturowe obrazki świętych oraz słodycze.     

      Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia  było zaśpiewanie przez wszystkich obecnych ulubionej  przez papieża pieśni „Barka”. Całość uroczystości dopełniła efektowna dekoracja w ciepłej tonacji papieskich barw.

      Turniej wiedzy o wielkim Polaku, to wyraz autentycznego przywiązania do postaci Jana Pawła II,  który jest dla nas prawdziwym autorytetem. Dzieci zajmowały w jego sercu i nauczaniu poczesne miejsce. Należy podziwiać ich rozległą wiedzę o jego życiu i nauce, którą głosił.

 

 

Dnia 01.04.2011r. nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona. Już po trzeciej lekcji uczniowie z klas IV-VI wraz z wychowawcami udali się na salę gimnastyczną, na której odbył się turniej wiedzy  o Janie Pawle II. Reprezentacje klas rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach. Były pytania za 1 lub 2 punkty, a także prace  manualne. Z papierowych kółeczek uczestnicy turnieju  musieli stworzyć postać papieża i wykleić  kolorowym papierem herb papieski. Ponadto układali  obrazki,  przedstawiające  Karola Wojtyłę, chronologicznie – od lat najmłodszych do starości. Kolejnym zadaniem było dopasowanie słów do znaczeń. Nie zabrakło śpiewu i pytań do publiczności. Turniej  przebiegał pod hasłem Jan Paweł II - patron najgodniejszy.

LAUREACI

I miejsce – klasa VIb

II miejsce – klasa Va

III miejsce - klasa Vb

SZUKAŁEM WAS