No module Published on Offcanvas position

Dzień Patrona – Koncert dla Jana Pawła II

                                                     Pokój jest dobrem,
                                            które należy wprowadzać poprzez dobro.

                                                                                                                                   Jan Paweł II                

   Dzień Patrona to wielka uroczystość dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Tegoroczny Dzień Patrona przebiegał pod hasłem: Jan Paweł II – Papież pokoju.
  1 kwietnia 2022 r. obowiązywał strój galowy. Uczniowie obejrzeli wystawę poświęconą  Janowi Pawłowi II, która znajdowała się w holu naszej szkoły. Wystawa miała odpowiednią oprawę plastyczną utworzoną w tonacji żółto-białej.  W tym ważnym dniu uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w uroczystym apelu, który przygotowały panie: Joanna Góźdź  i  Marlena Wachowiak. Oprawą techniczną zajął się pan Tomasz Jarus. Apel rozpoczęła uczennica kl. Vb Lena Maria Rotman, która przypomniała nam, że Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca 17 lat temu, ale ciągle jest obecny w naszych wspomnieniach i sercach, i to Jemu dedykujemy ten koncert. Następnie uczniowie naszej szkoły symbolicznie, ale  bardzo uroczyście, oddali hołd naszemu Wielkiemu Patronowi, został odśpiewany hymn Rodziny Szkół im. Jana    Pawła II, sławiący czyny i osobowość Patrona. Uczniowie klasy Vb: Lena Maria Rotman, Hanna Nowacka, Karolina Kuźnicka, Julia Kęsy i Bartosz Stachowiak, zaprezentowali część artystyczną, w której naświetlili biografię Jana Pawła II. Podkreślali wyjątkowość i wielowymiarowość Jego działań. Informacje biograficzne przeplatane były piosenkami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły. Klasa IVa  zaprezentowała piosenkę pt. Biały pasterz, IVb  wykonała piosenkę pt. Lolek, Va zaśpiewała piosenkę pt. Nie zastąpi Ciebie nikt,  Vb Wadowice, kl. VIa zachwyciła nas piosenką pt. Kochamy cię,  Janie Pawle II. Prowadzący akademię przypomnieli najważniejsze i najbardziej popularne myśli, które są aktualne nawet tyle lat po śmierci Ojca Świętego. 
   Jan Paweł II był i jest ceniony za trafne i mądre przemyślenia dotyczące człowieka, świata i  Boga. Papież szczególnie kochał młodych ludzi, z którymi wielokrotnie się śmiał, ale których przede wszystkim uczył i wychowywał. Dlatego tak ważne są słowa św. Jana Pawła II, które dotyczą tolerancji, pokoju na świecie, walki z niesprawiedliwością, złem, biedą, głodem czy ludzką krzywdą. Ojciec św. wielokrotnie poruszał kwestie miłości i serdeczności względem drugiego człowieka, odważnej obrony Boga, wiary i moralności. Nie bał się również mówić o cierpieniu, niemocy i słabości. Wszystkie słowa naszego Patrona mogą być dla nas drogowskazami. Nie można zapomnieć, że w głosie Papieża Polaka rozbrzmiewała miłość i troska o wszystkich młodych, którzy są przyszłością świata. Szczególnie aktualna myśl: Nie lękajcie się! Chrystus wie, co jest w człowieku. Dzisiaj tak często człowiek nie wie, co nosi w sobie, w głębi swej duszy, swego serca. Tak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Tak często opanowuje go zwątpienie…
Po apelu udaliśmy się pod pomnik Świętego Jana Pawła II, gdzie zapaliliśmy znicze i  ponownie odśpiewaliśmy hymn Rodziny Szkół Jana Pawła II.
   My, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pępowie, jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałego Patrona, którym jest nasz ukochany Święty Jan Paweł II. Dziękujemy!