„Drużyna Segregolandii - misja ratunkowa”

Dnia 30 kwietnia 2024 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w edukacyjnym przedstawieniu o tematyce ekologicznej. Dzieci skorzystały z zaproszenia Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. Jednym z zadań Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego jest prowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, a w szczególności w zakresie prawidłowej ich segregacji. Związek prowadzi działania edukacyjne na terenie 19 gmin będących członkami KZGRL, w tym w Gminie Pępowo. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Drużyna Segregolandii - misja ratunkowa” dotyczący zasad postępowania z odpadami komunalnymi. Przedstawienie przygotował teatr lalkowy „Pracownia za Piecem”. Przed widownią wystąpili bohaterowie Drużyny Segregolandii: Papa Pier, Petunia, Dżdżordż, Szkłaki i Popiello. Leszczyńscy aktorzy połączyli sztukę z edukacją, co niewątpliwie sprawiło że nauka była dla dzieci przyjemnością i na pewno pozostanie w pamięci młodych widzów na dłużej.