Kibicowaliśmy z klasą.

28 kwietnia 2024 roku odbyła się wycieczka uczniów z kl 7a, 7b oraz uczniów ze szkoły w Skoraszewicach na mecz ekstraklasy piłki nożnej Lech Poznań – Cracovia Kraków. Wyjazd miał miejsce w ramach projektu „Kibicuj z klasą”. Opiekunami niedzielnego wyjazdu byli: E. Andrzejewska, P. Andrzejewski, M. Kaczmarek i Sz. Banaszyński. Celem wyjazdu uczniów do Poznania było podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych oraz propagowanie właściwego zachowania i kulturalnego dopingowania, a także wdrażanie do czynnego spędzania czasu wolnego. Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek. Wejście na stadion odbyło się godzinę przed rozpoczęciem meczu. Widok murawy i wielkości całego obiektu zrobił ogromne wrażenie na młodych, pępowskich kibicach. Po wejściu na trybuny uczniowie zajęli miejsca i obserwowali tłumy fanów, którzy zjechali z całej Wielkopolski oraz oczywiście z Krakowa. Punktualnie o godzinie 17:30 rozpoczęło się pasjonujące widowisko zaprzyjaźnionych ze sobą klubów piłkarskich. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się oprawa, jaką stworzyli ludzie zasiadający na trybunach za bramką czyli w tak zwanym „kotle”. Wielki podziw należał się bębniarzom i prowadzącemu zorganizowany doping, którzy przez dwie godziny dyrygowali zachowaniem ludzi na trybunach. Kibice, których ostatecznie było ponad 40 tysięcy, ubrani w niebieskie barwy i wyposażeni w szaliki oraz czapki z logo „Kolejorza”, dopingowali swój zespół z nadzieją na wygraną. Jednak w meczu nie padły bramki i pozostał lekki niedosyt. Było to fantastycznie spędzone popołudnie i niedzielny wieczór. Kibicowanie „na żywo” było bardzo przyjemne i wbrew niektórym opiniom, bezpieczne. Po tym niezwykłym widowisku pozostały bardzo dobre wspomnienia. Każdy uczeń otrzymał też pamiątkowy brelok. Wielu uczniów klas siódmych z naszej szkoły uczestniczyło w takim meczu po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni raz. Dziękujemy p. Marcinowi Kaczmarkowi za załatwienie darmowych biletów i pamiątkowych breloczków.