„Mój sposób na pamięć o Powstaniu Wielkopolskim”

Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie jest organizatorem trzeciej edycji konkursu o Powstaniu Wielkopolskim oraz jego uczestnikach. Konkurs 2023 odbywa się pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła oraz dyrektora Poznańskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej dr Rafała Reczka.

Zmagania konkursowe przeznaczone były dla uczniów województwa wielkopolskiego oraz innych terenów objętych Powstaniem Wielkopolskim. Ideą jest upamiętnienie zwycięskiego zrywu Wielkopolan, ocalenie od zapomnienia ludzi oraz ich działań na rzecz odzyskania niepodległości.

Głównym celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych i poznawanie historii Powstania Wielkopolskiego poprzez stosowanie różnych form dbania o pamięć naszych bohaterskich przodków.

Naszą szkołę reprezentują prace wykonane przez Igę Ratajczak z klasy 8a oraz Filipa Danielczyka z klasy 7a.

Uczniom dziękuję za zaangażowanie w wykonanie prac. Oczekujemy na informację o rozstrzygnięciu konkursu.