Bezpiecznie do szkoły, Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Klasa w terenie"

Jak co roku w pierwszych dniach września przeprowadzono zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Klasy drugie wybrały się na pieszą wycieczkę na pobliskie przejście dla pieszych przy szkole i skrzyżowanie ulic, na którym ćwiczyły umiejętność praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na znaki drogowe, sposób oznakowania przejścia dla pieszych. Obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów oraz przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Utrwaliły zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną.

Przy okazji spaceru wykonaliśmy zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Klasa w terenie" w którym bierzemy udział. Głównym jego celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu, zachęcenie do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową — prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły.

Pierwsze zadanie projektowe, polegało na obserwacji przyrody, spacerze po okolicy, zbieraniu darów natury. Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w wykonanie zadania, które sprawiło im wiele radość. Z uzbieranych darów natury wykonaliśmy plakat.