Szkoła pamięta

W dniach 23-25.10.2019 r. uczniowie  i nauczyciele  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie wzięli udział w akcji ogłoszonej przez MEN: Szkoła Pamięta. Celem  tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających  ważne postacie i wydarzenia.

W ramach akcji uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zagłębili ich historię. Zapalili znicze w miejscach przypominających o tych, którzy polegli za ojczyznę. Pamiętali również o grobach zmarłych nauczycieli. W salach lekcyjnych powstały gazetki upamiętniające ważne  dla naszej społeczności wydarzenia.

Działania polegające na upamiętnieniu powstańców, żołnierzy  oraz osób cywilnych poległych w czasie II wojny światowej są podejmowane w naszej szkole od wielu lat. Tegoroczna akcja Szkoła pamięta  jest kontynuacją tych działań.