No module Published on Offcanvas position

PASJA I WIEDZA PONAD WSZYSTKO

8 czerwca 2015r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Gostyńskiej  w Gostyniu odbył się I powiatowy konkurs „Matematyka w fizyce i chemii, fizyka i chemia w matematyce”. Do konkursu przystąpiły 4 drużyny: z Krobi, z Szelejewa, z Gostynia i Pępowa. Naszą  szkołę reprezentowali: Katarzyna Miedzińska, Eryk Andrzejewski oraz Jakub Rzepka.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. I etap polegał na wspólnym rozwiązaniu testu zawierającego 20 zadań. Nasza drużyna – jako jedyna zdobyła w nim maksymalną liczbę punktów – 20. II etap konkursu polegał na zaprezentowaniu wcześniej przygotowanego doświadczenia. Uczniowie z Pępowa fenomenalnie zrobili prezentację oraz na żywo przedstawili i omówili  doświadczenie: „Nurek Kartezjusza”.

Bezbłędnie  rozwiązany test oraz wspaniały pokaz zagwarantował naszym uczniom I miejsce w konkursie. Jest to ogromny sukces naszych gimnazjalistów. Po raz kolejny pokazali,  iż nie mają sobie równych.