No module Published on Offcanvas position

ERYK W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „PANGEA”

Dnia 3 marca 2015r. odbył się w naszej szkole I etap Konkursu Matematycznego „PANGEA” o zasięgu ogólnokrajowym, którego celem jest propagowanie matematyki wśród młodzieży. Konkurs ten przeprowadzony jest również w 11 krajach europejskich.

Organizatorem zmagań są Międzynarodowe Szkoły „Meridian” oraz Uczelnia „Vistula” z Warszawy.

W bieżącym roku w rywalizacji wzięło udział 107854 uczniów z polskich szkół na różnych poziomach. Z każdego poziomu zakwalifikowano do finału 150 osób. W konkursie wzięło udział 48 uczniów naszej szkoły.

Eryk Andrzejewski uzyskał najlepszy wynik z naszej szkoły i zakwalifikował się do finału, który odbył się 17 kwietnia 2015r. we Wrocławiu. Podczas drugiego etapu konkursu Eryk uzyskał bardzo wysoki wynik 106,25 pkt na 120 pkt możliwych do zdobycia.  Udział w finale oraz zdobycie tak dużej liczby punktów  jest ogromnym sukcesem Eryka.