Wojewódzki Konkurs Geograficzny

24 października 2013 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy i umiejętności dotyczących geografii fizycznej oraz znajomości mapy świata. Do rywalizacji na kolejnym szczeblu, uzyskując wyższą niż wymagana w regulaminie ilość punktów, zakwalifikowali się uczniowie klasy IIc -  Eryk Andrzejewski i Jakub Rzepka. Etap rejonowy odbył się 7 grudnia, w Swarzędzu. Oprócz wiedzy  i umiejętności z etapu szkolnego, uczestnicy musieli wykazać się  wiadomościami z geografii społeczno – gospodarczej i regionalnej. Szczególną uwagę należało zwrócić na kontynent afrykański. Eryk i Jakub, chociaż nie awansowali do ostatniego etapu, doskonale poradzili sobie z zadaniami konkursowymi i godnie reprezentowali naszą szkołę.

Gratuluję im ogromnej wiedzy i umiejętności oraz znajomości mapy. Życzę, aby osiągnęli jak najlepsze wyniki w konkursach, które jeszcze w tym roku szkolnym przed nimi. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda im się zdobyć tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.