Wakacje z książką

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Młodzi czytelnicy, którzy najczęściej odwiedzali bibliotekę w czasie wakacji, dnia 27 sierpnia br. skorzystali z wyjazdu do Gostynia. Organizatorem wycieczki była Biblioteka Publiczna w Pępowie przy współpracy z biblioteką szkolną.

Uczestnicy mieli okazję gościć w Powiatowej Bibliotece w Gostyniu, gdzie szczególnie zachwycił ich nowy oddział dziecięcy. Następnie w Kinie Pod Kopułą obejrzeli film pt. „Wakacje Mikołajka” na podstawie słynnej książki francuskiego pisarza Rene  Gościnnego. Atrakcją była również wizyta w Muzeum Ziemi Gostyńskiej, gdzie uczniowie podziwiali zabawki z okresu PRL. Dużą radość sprawił uczniom pobyt na kręgielni, który zakończył wakacyjny wyjazd.

Głównym celem wycieczki było uświadomienie uczniom, że wakacje z książką mogą sprawić radość.