Dzień Patrona Szkoły - Świętego Jana Pawła II

„My, Jana Pawła uczniowie
    słowa ojca w czyn chcemy przemieniać...”

Choć czas pandemii nie jest czasem łatwym to udało nam się zorganizować ten niezwykły dzień. Staraliśmy się stworzyć program, który pozwolił nam na pracę w nowych warunkach Praca zdalna – to często nowe wyzwanie, dla nas i naszych uczniów. Z racji tego święta wszyscy uczniowie byli zaangażowani do realizacji powierzonych zadań. Prawie na każdym przedmiocie nauczyciele przygotowali bogaty program aby uczcić naszego patrona. Na lekcjach języka polskiego dzieci recytowały wiersze Jana Pawła II jak i dokonali interpretacji przemówień papieża. Na geografii poznali ukochane miejsca w Polsce Karola Wojtyły, szczegółowo dowiedzieli się o państwie Watykan oraz analizowali przebieg pielgrzymek Jana Pawła II do Polski i Światowe Dni Młodzieży. Na religii układali modlitwy do Jana Pawła II jak i również na plakacie przedstawili papieża z Maryją. Ochoczo pracowali na plastyce wykonując pocztówkę do JPII z pozdrowieniami z Pępowa. Karol Wojtyła od najmłodszych lat lubił sport, szczególnie piłkę nożną dlatego na lekcjach wychowania fizycznego chętni uczniowie wykonali prezentację nt. Papież sportu. „Barka” była ulubioną pieśnią oazową naszego patrona, ten utwór zdobył nie tylko jego serce ale i naszej szkolnej społeczności. Wraz z hymnem Rodziny Szkół JPII wszyscy uczniowie na muzyce śpiewali te pieśni z wielkim zaangażowaniem. Nauczyciele informatyki oraz wychowawcy zorganizowali quiz wiedzy o patronie. Biografia filmowa: „Karol Wojtyła – nasz Papież” była niezwykle cennym materiałem na godzinie wychowawczej. Pod pomnikiem papieża zostały tradycyjnie złożone kwiaty i znicze .W ten sposób oddaliśmy hołd i wdzięczność naszemu Patronowi.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie podczas wspólnych działań.

2 kwietnia 2021 mija 16 rocznica śmierci Jana Pawła II naszego Patrona Szkoły. Odszedł człowiek wielkiego formatu jak pisały media w 2005 roku. Święty, Wielki Człowiek nasz Rodak. Był człowiekiem niezwykle pokornym. Niezłomny duchem i silnej wiary, którą niósł do różnych narodów pokonując tysiące kilometrów. Zostawił nam ogromne duchowe dziedzictwo: przykład świętego życia, cierpienia i śmierci oraz skarb swego nauczania. Przemierzył ziemię prawię całą, niosąc nam miłość i pokój z wiarą. Wszyscy na świecie już się radują, bo Jana Pawła II świętego mają! Uczniowie Szkoły pamiętają i wraz z Dyrekcją oraz nauczycielami składają wdzięczność za wspaniałego Patrona Świętego Jana Pawła II.

Prezentacje przygotowane przez uczniów:

Klasa IVa:

Klasa IVb: