Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z gryp Misie, Jeżyki i Zajączki gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości.
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości,  nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Mali artyści pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowali wiersze, piosenki oraz tańce.
W ten szczególny sposób dzieci chciały okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

 W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze przebiegała dalsza część uroczystości.  Przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i czas spędzony wspólnie z wnukami.

  Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym  Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na gościa.  Mikołaj złożył wizytę najmłodszym wychowankom. Na początku odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył do dzieci Św. Mikołaj. Gdy tylko gość wszedł do naszego przedszkola na buziach przedszkolaków  pojawiły się uśmiechy i radość. Wcześniej maluchy nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które  specjalnie dla Niego przygotowały.  Dzieci  powitały gości piosenką. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że się poprawią. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował je prezentami. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.  Kolejną, równie atrakcyjną niespodzianką tego dnia były odwiedziny teatru POMPON, który zaprezentował przedstawienie świąteczne pt. „Rudolf czerwononosy”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały losy bohaterów. Ten dzień na długo pozostanie w nam w pamięci.
 

  30 listopada przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą   i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania paputków, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, lania wosku, magicznych kolorów z wróżbą na przyszłość itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

  W dniu 25.11.2022r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.
W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.