10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Nauczycielki przeprowadziły ciekawą lekcję o Polsce, utrwalając informacje o naszych symbolach narodowych. Dzieci wykonały też prace plastyczne o charakterze patriotycznym. Uwieńczeniem tego dnia był PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. Każda grupa zaprezentowała się na scenie, prezentując taniec lub piosenkę o Polsce. 
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

  Tradycją jest, że w przeddzień 11 listopada w naszym przedszkolu obchodzimy Święto Niepodległości.  Dzieci oraz nauczyciele przychodzą ubrani na galowo. Ich strój zdobi kokarda narodowa. Od samego rana odczuwa się podniosłą atmosferę, a w salach słychać śpiew piosenek patriotycznych. Przedszkolaki z grup: „Jeżyki”, „ Misie”, „Zajączki” przez cały tydzień, poprzedzający to święto, przyswajały sobie treści patriotyczne. Końcowym efektem był mini Przegląd Piosenki Patriotycznej. Każda grupa postarała się zaśpiewać najpiękniej jak potrafi. Oczywiście nie mogło zabraknąć hymnu narodowego. O godz. 11.11 zabrzmiał  „Mazurek Dąbrowskiego” zaśpiewany z głębi dziecięcych serc. Wyeksponowane zostały również symbole narodowe m.in. godło i flaga Polski. Następnie mali patrioci wraz z wychowawczyniami wybrali się na spacer pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich i Bojowników z Faszyzmem w Pępowie, aby zapalić znicz i minutą ciszy oddać hołd tym,  którzy za Polskę walczyli i dla niej ginęli, aby odzyskać tak ważną rzecz jaką jest NIEPODLEGŁOŚĆ.
  Najmłodsi poprzez śpiewy i wiersze pokazali, jak bardzo kochają swoją Ojczyznę i cieszą się, że są Polakami. 

Realizując działania w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Od Arbuza do Ziemniaka” 29 października zaproszono do grupy Pszczółek dwoje rodziców, którzy z chęcią przeprowadzili dzieci przez ciekawy temat spożywania kiszonek. Dzieci dowiedziały się, dlaczego spożywanie kiszonek jest tak ważne dla naszego organizmu, następnie skosztowały kiszonego ogórka. Kolejnym elementem dnia było ukiszenie kapusty. Dzieci z chęcią pomagały i przyglądały się poszczególnym etapom pracy.  Za około 2 tygodnie sprawdzimy, jak smakuje nasza kiszona kapusta, pełna cennych dla zdrowia witamin.

21 października w naszym przedszkolu obchodzono święto owoców i warzyw. Z tej okazji dzieci przyniosły z domu różne warzywa i owoce. Dzieci wykonały szaszłyki owocowe, rozwiązywały zagadki związane z owocem i warzywem, rozpoznawały po smaku, zapachu, dotyku, próbowały nowych smaków. Bawiły się też własnoręcznie wykonaną ciastoliną z marchewki. Nie zabrakło w tym dniu również ciekawych prac plastycznych, tańców i zabaw ruchowych. Szczególne podziękowania dla pani Katarzyny Niedzieli, która umiliła Pszczółkom ten wyjątkowy dzień, czytając bajkę pt. „Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie” .