No module Published on Offcanvas position

Archiwum 2019/2020

"Pączki do rączki" to akcja charytatywna, która w naszym przedszkolu odbyła się 20 lutego 2020r. Ze sprzedaży pączków ubierane pieniądze trafiły do trzech chłopców: 11-letniego Kamila, 3-letniego Jasia oraz 5-miesięcznego Antka. Nasi przedszkolacy również włączyli się w akcję i z ogromnym apetytem zajadali się słodziutkimi pączusiami.

Z okazji święta zakochanych przedszkolaki wykonały walentynkowe przepaski.

23 stycznia 2020r. w grupie "Żabki" odbył się Dzień Babci i Dziadka. Na ten szczególny dzień przedszkolaki wraz z wychowawcą przygotowały program artystyczny. Dzieci z ogromną niecierpliwością czekały na moment, kiedy przedstawią Babciom i Dziadkom swoje umiejętności. Wnuki za każdy wyrecytowany wierszyk i zaśpiewaną piosenkę nagradzane były gromkimi oklaskami, które sprawiały dzieciom ogromną przyjemność. Na twarzach gości można było zobaczyć uśmiech i wzruszenie. Często też pojawiały się łzy radości na widok występującego wnuka. Po występie nadszedł czas rozdania laurek i upominków dla Babci i Dziadka. Zanim jednak zostały wręczone upominki, wnuki serdecznie, bardzo głośno i z przytupem zaśpiewały głośne 100 lat! Dopiero wtedy laurki i upominki dotarły do gości razem z uściskami i życzeniami. Po części oficjalnej nadszedł czas na „zaangażowanie” Babć i Dziadków. Dziadkowie ogromną radością brali udział w zabawie.

8 grudnia 2019r. wszystkie grupy przedszkolaków z Oddziałów Przedszkolnych w Pępowie wzięły udział w II Gminnych Mikołajkach. Najmłodsi zaprezentowali na scenie świąteczne utwory muzyczne.

18.02.2020r. w przedszkolu odbył się BAL PRZEBIERAŃCÓW. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji "serpentyn” oraz poznawały różne kroki taneczne, zarówno tańca nowoczesnego, jak i tradycyjnego. 18 lutego br.  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.