No module Published on Offcanvas position

Archiwum 2018/2019

Jak wszystkim wiadomo maj to miesiąc w którym świętują nasze najukochańsze mamy. A, że najbliższe dni przynoszą nam Dzień Dziecka i Święto Taty, przedszkolaki wraz z paniami postanowiły, że w tym roku święto to zostanie połączone i świętować będziemy rodzinnie.
4 czerwca 2019r., o godzinie 16:00 na boisku szkolnym rozpoczął się piknik dla dzieci z grupy „Zajączki” i członków ich rodzin. Pogoda nam dopisywała, świeciło przepiękne słoneczko, było upalnie, więc schowaliśmy się w cieniu drzew.
Zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze pełne miłości i szczerych podziękowań dla mam i tatusiów. Potem były uściski, prezenty i mnóstwo całusów.
Po części oficjalnej zaczęła się zabawa przy muzyce pod okiem pani animatorki. Tatusiowie serwowali grillowane kiełbaski a mamusie ciasto, kawę oraz chłodne napoje. Były liczne zabawy, gry, konkurencje dla dzieci i rodziców. Największą atrakcją okazały się bańki mydlane, które wywołały mnóstwo radości wśród wszystkich przedszkolaków.
Dziękujemy rodzicom za wspaniale zorganizowaną imprezę.
Szczególne podziękowania należą się tym, którzy wsparli nas materialnie w organizacji pikniku:

Firma AGII sp. z o.o.
Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu
Gmninna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Pępowie
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska

Samorządowe Przedszkole „Pod Dębem” w Karolewie było organizatorem konkursu plastycznego pod hasłem „Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112”, a patronat nad nim objął Komendant Powiatowej Policji w Gostyniu podinspektor Piotr Gorynia.

Celem konkursu było zaznajomienie dzieci sześcioletnich z numerem alarmowym 112, prawidłowe korzystanie z tego numeru w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.

Siedemnaścioro przedszkolaków wykonało samodzielnie, dowolną techniką pracę plastyczną na podany temat.

Komisja konkursowa wyłoniła trzech zwycięzców i pięć wyróżnień. Praca Natalii Waleńskiej z grupy Jeżykizdobyła drugie miejsce, a Nicoli Sobańskiej z grupy Zajączki – wyróżnienie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 31 maja 2019 roku w Karolewie. Niestety, dziewczynki nie były na min obecne, ponieważ w tym dniu uczestniczyły w przedszkolnej wycieczce. Nagrody i dyplomy zostały przesłane pocztą.

Gratulujemy laureatkom i życzymy kolejnych sukcesów.

Dnia 13.06.2019r. grupy przedszkolne: "Motylki", "Biedronki", "Żabki", "Pszczółki" i "Ślimaczki" udały się na wycieczkę do Leszna. Pierwszym punktem wycieczki było kino CINEMA 3D, w którym obejrzeliśmy film animacyjny pt. "Panda i banda". Kolejnym punktem naszej wycieczki był wyjazd do Zaczarowanego Świata WMB grup młodszych oraz Euro-Jump dla dwóch grup starszych. Końcowym elementem naszej wycieczki było ognisko w leśniczówce w Karcu i wspólne zabawy. Wycieczka minęła nam bardzo szybko. Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

19 czerwca 2018r. dzieci 6-letnie pożegnały przedszkole. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzice. Wśród nich obecna była pani wicedyrektor Agata Milewska. Były wiersze, piosenki oraz tańce. Absolwenci "Misie" "Jeżyki" i „Zajączki” opuściły przedszkole, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

24 maja 25.05.2017r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji dnia Mamy, podczas której grupy Pszczółek, Biedronek, Motylków, Ślimaczków i Żabek zaprezentowały swój program taneczno - wokalno - recytatorski. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

12 czerwca 2019r. o godzinie 17:00 na Cegielni rozpoczął się Piknik Rodzinny dwóch grup przedszkolnych "Ślimaczków" i "Żabek". Organizatorami pikniku byli rodzice przedszkolaków. Pogoda nam dopisywała, świeciło przepiękne słoneczko, a w powietrzu unosił się zapach kwiatów. Na pikniku nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez Pana Tomasza Gruetzmachera. Pan Tomek zorganizował dla przedszkolaków mini zawody sportowe - RUNAWAY. Każdy uczestnik po zakończeniu wyścigu otrzymał od wychowawcy medal. Po części sportowej wszyscy uczestnicy przenieśli się na plac przy grzybku, gdzie zaczęła się zabawa przy muzyce, grillowanej kiełbasce i słodkich wypiekach.

Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, za pomoc w organizacji pikniku:
Panu P. Maciejewskiemu (za udostępnienie stołów, ławek i parasoli oraz kawę, herbatę i napoje),
Panu Sz. Wyzujakowi (za kiełbasę),
Pani J. Markowskiej (za kiełbasę),
Panu S. Gościańskiemu (za udostępnienie grilla oraz zakupione owoce),
Pani J. Matyla (za napoje),
Panu T. Greutzmacherowi (za organizację mini RUNAWAY i medale),
oraz wszystkim rodzicom, za przepyszne wypieki.

„Bo weterynarz to lekarz dla zwierząt
On ich choroby doskonale zna
Zbada słuchawkami, lekarstwa zapisze
A kiedy trzeba, nawet zastrzyk da”
 

05 czerwca 2019 r. dzieci z grupy „Zajączki” wraz z opiekunkami wybrały się na spacer do gabinetu weterynaryjnego pani Eweliny Mareckiej. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie opiekuńczych postaw w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.
Pani Ewelina opowiedziała dzieciom o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych. Przedszkolaki poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia przychodni, mogły wraz z panią weterynarz zbadać krew pieska i obejrzeć płytki krwi pod mikroskopem. Na zakończenie dzieci podziękowały za wizytę i słodkie upominki, które otrzymały od pani Eweliny, wręczając właścicielce przychodni dyplom. 
            Po wizycie w przychodni weterynaryjnej udaliśmy się na sąsiednie podwórko 
– rodziców Kasi Wierzyk. Zostaliśmy zaproszeni przez jej mamę, która w imieniu rodziców zakupiła dla dzieci lody - prezent z okazji Dnia Dziecka. Piknik na trawie i tarasie był wspaniałym dopełnieniem naszego spaceru. Zadowoleni i posileni, wróciliśmy 
do przedszkola.
            Dziękujemy pani Ewelinie Mareckiej za ciekawą lekcję oraz pani Anecie Wierzyk za miłe przyjęcie.

31 maja w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzień ten obfitował w wiele atrakcji. Przyszliśmy do przedszkola ubrani na kolorowo. Każda grupa miała przydzielony swój kolor. Weseli, z papierowymi owocami i warzywami na patykach wyruszyliśmy ulicami Pępowa na „Happening Zdrowia”. Po powrocie do przedszkola czekały inne atrakcje - bańki mydlane oraz słodycze. Wesoła zabawa i dobry humor towarzyszył nam przez cały dzień.

28 maja odbyły się zajęcia dla dzieci, które od września rozpoczną przygodę z przedszkolem. Podczas zajęć adaptacyjnych dzieci wspólnie z rodzicami (opiekunami) poznały wychowawczynie. Zapoznały się też z pomieszczeniami przedszkolnymi i zabawkami. W sali rodzice z przyszłymi przedszkolakami spędzili czas na wesołej zabawie. Każdy nowy przedszkolaczek ☺ wychodził ze sali z uśmiechem na buzi i kolorowym balonikiem. Do zobaczenia ☺.

Troje sześciolatków z oddziałów przedszkolnych wzięło udział w tym cyklicznym konkursie. Byli to : Julia Chlebowska, Natalia Waleńska oraz Kacper Piotrowiak. Dnia 17 maja 2019 roku na scenie kina Szarotka w Krobi zaśpiewali piosenki z repertuaru zespołu Dwa plus Jeden, Fasolki i Natalii Kukulskiej. Wybór utworów nie był przypadkowy, bo tegoroczne zmagania przedszkolaków przebiegały pod hasłem „Piosenki moich rodziców”. Wokalne popisy 26 dzieci wywołały wśród wielu osób na widowni miłe wspomnienia oraz gromkie brawa publiczności. Wykonanie piosenek „Iść w stronę słońca” (Julia Chlebowska) oraz „Zuzia, lalka nieduża” (Natalia Waleńska) zostało wyróżnione przez jury. Kacper bardzo ładnie zaśpiewał „Moją fantazję”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.
Małym wokalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.