DZIEŃ PATRONA SZKOŁY W KLASACH IV-VI (2008)

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY W KLASACH IV-VI

Wychowawczynie klas IV: Lidia Muszyńska, Zoña Przeniczka i Daria Janiszewska, przygotowały tumiej wiedzy o patronie szkoły, łącząc naukę z zabawą. Trzy drużyny klasowe w holu szkoły dzielnie rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Dzieci odpowiadały na wylosowane pytania konkursowe, układały puzzle z podobizną papieża, nazwami miejscowości: Wadowice, Kraków, Niegowić - wypełniały puste miejsca na mapie.
Pozostali uczniowie z zespołów klasowych śpiewali „Barkę”, poddając się ocenie jury, w którym zasiadali również rodzice. Ocenie podlegało też zachowanie kibiców oraz gazetki klasowe, poświęcone sylwetce Wielkiego Papieża. Program był bardzo ciekawy i emocjonujący.

W tym samym czasie 5-osobowe drużyny z klas V i VI przez dwie godziny walczyły o prowadzenie w turnieju wiedzy i umiejętności na sali ginmastycznej.
Sześć rund pytań stanowiło okazję do wykazania się znajomością faktów biograficznych dotyczących Karolka, Karola i Ojca Świętego. Konkurs urozmaicono zabawami: układanie puzzli - herbu papieskiego i słowniczka dotyczącego pontyfikatu, cytatów z rozsypanki wyrazowej, projektowanie logo szkoły noszącej imię Jana Pawła H. Przygotowano też 10 pytań z nagrodami dla publiczności. Autorkami tego pięknego scenariusza były: Marlena Wachowiak i Joanna Góźdź.