Maria Konopnicka patronką roku 2022

Maria Konopnicka została uhonorowana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronką roku 2022 jako ,,wybitna postać polskiego pozytywizmu mająca niepowtarzalny wpływ na kształtowanie polskiej tożsamości narodowej’. Polska pisarka, poetka, tłumaczka i publicystka.
  Dokładnie 23 maja 2022 roku przypadnie 180. rocznica jej urodzin. Maria Konopnicka uważana jest za uwrażliwioną artystycznie  i społecznie autorkę  wielu nowel, wierszy i baśni dla dzieci.
  Z tej okazji w bibliotece szkolnej   została przygotowana  wystawka  poświęcona Marii Konopnickiej. Uczcijmy jej pamięć i wczytajmy się w teksty począwszy od wierszy dla dzieci jak „Stefek Burczymucha”,  po nowele jak „Dym” i najważniejszą patriotyczną „ Rotę”.

Serdecznie zapraszamy do  odwiedzin.