Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Biblioteka szkolna, jak co roku, włączyła się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto ustanowiono w 1999 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego, a jego głównym przesłaniem jest: zwrócenie uwagi na ważną rolę bibliotek w życiu szkoły w procesie edukacyjno wychowawczym, rozwijanie zainteresowań książką oraz upowszechnianie czytelnictwa.

O tym fakcie poinformowała uczniów tablica, która pojawiła się w holu szkoły.

W bibliotece zostały zaprezentowane książki o tematyce jesiennej pod hasłem: „Światem zaczęła rządzić jesień”.

Wszystkich uczniów klas V i VI zaproszono do udziału w konkursie „Poznajemy zbiory biblioteki szkolnej”. Konkurs polegał na wyszukiwaniu tytułów książek, w których występują np: nazwy miejscowości, kolor, imię, liczba. Uczniowie biorący udział w akcji, docierali do książek zapomnianych lub nieznanych. Wiele tytułów było dla nich ogromnym zaskoczeniem, a często powodem do wypożyczenia wyszukanej książki. Duże zainteresowanie konkursem spowodowało znaczny wzrost odwiedzin biblioteki przez cały październik. W konkursie wzięło udział 71 uczniów.

Osoby z największą liczbą wyszukanych tytułów to:

Nikola Ptak kl. VId  -  223

Wiktoria Szymczak kl. VId  - 161

Gabriela Nowacka kl. VB  - 154

Maria Dudzińska kl.VI d - 130

Stanisław Łagocki kl. VIa  - 111

Wyróżnieni  zostali  również uczniowie, którzy wyszukali ponad 70 tytułów.

Dnia 18.11.2019r. odbyło się podsumowanie konkursu i rozdanie nagród książkowych, ufundowanych przez Radę Rodziców.