Wrzesień w bibliotece

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

„Czas wojny” – pod takim hasłem zorganizowano wystawę  książek literackich dla dzieci o tematyce wojennej. Sięgając po wyeksponowane pozycje, uczniowie poznają losy rówieśników tamtych czasów.  Pamięć o poległych i tych, którzy przeżyli tragizm wojny jest zobowiązaniem współczesnych pokoleń.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Celem głośnego czytania jest m.in. rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa, wprowadzanie w ciekawy świat literatury.
 W naszej szkole zorganizowano ten dzień w poniedziałek 30. września. W bibliotece odbyło się siedem spotkań dla zaproszonych uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Wystawa z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej była wskazówką do wyboru książek przeznaczonych do głośnego czytania.
Prezentowane fragmenty, zaczerpnięte z książek: P. Beręsewicza pt. „Czy wojna jest dla dziewczyn” i E. Nowak „ Kto uratował jedno życie…”, nawiązywały do przeżyć dzieci w czasie wojny. Po wysłuchaniu utworów, uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie odpowiadając na zadawane pytania. Każde spotkanie zakończyło się śpiewaniem piosenki o charakterze patriotycznym pt. „Piechota”.