IV Przerwa na czytanie – ogólnopolska akcja czytelnicza

Dnia 9 maja br. uczniowie naszej szkoły w liczbie 447 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. pod hasłem „Przerwa na czytanie”.
Uczniowie młodszych klas czytali wybraną przez siebie książkę ze zbiorów biblioteki w salach lekcyjnych, natomiast uczniowie klas starszych prezentowali chóralnie wybrane fragmenty z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.
Akcja odbyła się w ustalonych przerwach: kl. IV-VI w drugą przerwę, a kl. VII, VIII i III gimnazjum - w trzecią przerwę.
Celem przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Podsumowaniem wydarzenia były słowa p. dyrektor Cyryli Krajki, biorącej udział w spotkaniu, skierowane do uczniów na temat czytania i wartości książki w życiu każdego człowieka.
Akcja została wzbogacona cytatami o książce i czytaniu umieszczonymi na drzwiach wszystkich sal lekcyjnych.
Dziękujemy serdecznie uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu wydarzenia czytelniczego.