Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu

19 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na tą okazję oraz wypowiadały się o prawach dziecka. Obejrzeliśmy filmy omawiające prawa dziecka. Po projekcji filmu dzieci zapoznały się z wierszem Marcina Brykczyńskiego:
„O prawach dziecka”. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne, które obrazowały wg nich najważniejsze prawa. Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Mamy nadzieję, że poprzez zabawę przybliżyliśmy i uświadomiliśmy dzieciom, że mają swoje prawa oraz że mimo, iż są mali, trzeba je szanować i kochać, mimo wszystko i bezinteresownie… Na koniec wspólnego świętowania, każda grupa wykonała pamiątkowe zdjęcie przy wystawie poświęconej obchodom Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.