No module Published on Offcanvas position

„Pali się! Pali się! Pali się! Pali się!

Biegną strażacy, rzucają liny,

Tymi linami ciągną drabiny,

Włażą do góry, pną się na mury,

Tną siekierami, aż lecą wióry!

Czterech strażaków staje przy pompie -

                   Zaraz się ogień w wodzie ukąpie”. (J. Brzechwa)

Tymi słowami można określić pracę naszych dzielnych strażaków.

Uczniowie klasy Ic i Id  wraz z wychowawczyniami byli na wycieczce w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pępowie. Dzieci zostały bardzo mile i serdecznie przyjęte przez Strażaków, którzy z zaangażowaniem i przyjaznym uśmiechem opowiedzieli na czym polega ich praca. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz sprzętu strażackiego. Każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu  oraz polać wężem strażackim kolegów     i siebie.

Wizyta wywarła na dzieciach ogromne wrażenie, pokazała jak odpowiedzialna  i trudna jest praca strażaków.

Uczniowie klasy Ic i Id wraz z wychowawczyniami  serdecznie dziękują Strażakom z OSP w Pępowie za umożliwienie poznania specyfiki ich pracy  oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Dnia 22 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Myślenie w cenie”. W matematycznych zmaganiach wzięło udział 22 uczniów z powiatu gostyńskiego. W skład komisji wchodzili wszyscy opiekunowie uczestników konkursu.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Olga Maciejewska z klasy VIa, Mikołaj Plackowski z klasy VIa i Dominik Klemczak z klasy VIb. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 5 trudnych zadań w czasie jednej godziny. Z naszej szkoły największy sukces odnieśli: Olga Maciejewska i Dominik Klemczak, zdobywając IV miejsce.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Serdecznie Gratuluję!

                                                                      Daria Klimaszewska

Cała społeczność szkolna z wielkim zaangażowaniem przystępuje do akcji „Posprzątajmy razem świat z Polcopperem”, które polegają na zbiórce surowców wtórnych. Do tej pory odbyły się już 4 takie akcje.

Akcje te mają na celu przede wszystkim przypomnieć dzieciom i młodzieży, jak w praktyce  wygląda segregowanie odpadów i czemu to służy.

Do kontenerów ustawionych na boisku szkolnym zbieraliśmy: elektroodpady, złom, makulaturę, plastik, szkło, baterie, telefony i ładowarki oraz puszki aluminiowe.

W ostatniej edycji zbiórki, która odbyła się w marcu pozyskaliśmy 400,00 zł.  Uzyskane ze zbiórek pieniądze wpłacane są na konto Rady Rodziców i zostają przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów szkolnych klasom, które zaangażowały się w zbiórkę.

Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

Szczególne  podziękowania dla pana Zbyszka Waleńskiego, za wkład pracy i pomoc w przeprowadzaniu akcji.

W 75 rocznicę zbrodni katyńskiej, 10 kwietnia 2015 r. odbył się w Pępowie VI Ogólnopolski Bieg Katyński. Uczestnicy, którzy dość licznie stawili się na starcie biegu, rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Na zakończenie odbył się bieg masowy. Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację autorstwa p. Elżbiety Andrzejewskiej, z tej jakże udanej, patriotyczno-sportowej imprezy,.

Dzień Patrona w klasach IV-VI szkoły podstawowej przebiegał w tym roku pod hasłem JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ PIELGRZYM.  Rozpoczął się Mszą św. w pępowskim kościele, w której uczestniczyli uczniowie,  wychowawcy i dyrekcja  naszej szkoły. Po nabożeństwie wszyscy zgromadzili się przy pomniku Świętego  Jana Pawła II, gdzie odśpiewano Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.  Następnie uczniowie klas IV-VI udali się do szkoły, aby wziąć udział w dalszej części obchodów Dnia Patrona.  Podczas uroczystego spotkania w sali gimnastycznej  społeczność szkolna  obejrzała  prezentację multimedialną „Karol Wojtyła – droga do świętości”, która przypomniała młodemu pokoleniu niezwykły życiorys Patrona Szkoły. Publiczność w podniosłym nastroju  wysłuchała recytacji wierszy  i wspomnień   o Karolu Wojtyle.

          Dalsza część uroczystości była bardzo widowiskowa, ponieważ każda  klasa  zaprezentowała  w ciekawy sposób jedną zagraniczną  pielgrzymkę  Ojca Świętego.  Na scenie pojawili się m.in. rozśpiewani Meksykanie, czarnoskórzy mieszkańcy RPA i mieszkanka Biskupizny.  Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i wychowawców przedstawione   scenki   w pełni oddawały charakter i atmosferę pielgrzymek Jana Pawła  II do różnych zakątków świata. Występy zostały nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale także upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

          Podczas obchodów Dnia Patrona wręczono również nagrody laureatom konkursu poetyckiego „Nasza szkoła i jej Patron”. Jury w składzie: p.Z.Przeniczka, p.M.Wachowiak i p.J.Góźdź najwyżej oceniło wiersz Julii Waleńskiej z kl.Vb, II miejsce przyznano Monice Sędłak z kl. IVa, a III -Sławomirowi Michalskiemu z kl.IVa. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Baranowska z kl.Vb. Dziękujemy  uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

   Wszystkie upominki ufundowała Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół w Pępowie.

Strona 1 z 4