Przedszkolaki  z grupy „Motylki” i „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do remizy OSP w Pępowie. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały zdobyte przez strażaków dyplomy, puchary  oraz sztandar strażacki.

Ich uwagę skupiła się również na ciekawych zdjęciach z akcji bojowych wyeksponowanych na  ścianach.

Dzieci obejrzały wyposażenie remizy, mundury i znajdujący się tam sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście samochody bojowe, które wszyscy chętni mogli zobaczyć również od środka. Strażacy  omówili sprzęt pierwszej pomocy przedmedycznej i wyposażenie wozów biorących udział w działaniach ratowniczych.

Nie obyło się także bez lania wody z hydronetki i delikatnego prysznicu dla wszystkich :)

Strażacy poczęstowali nas  słodką niespodzianką Otrzymaliśmy także odblaskowe breloczki od pana Jerzego Glury. Dziękujemy  druhowi Piotrowi Małeckiemu i druhowi Grzegorzowi Wabińskiemu za ciekawie spędzony dzień!

W piątek dwie grupy dzieci z naszego przedszkola udały się wraz ze swoimi opiekunkami na wycieczkę do Leszna. „Motylki” i „Ślimaczki” wspaniale bawiły się w sali zabaw – Zaczarowanym Świecie WMB. Szaleństwom w trzypoziomowym „Małpim Gaju” nie było końca. To istna dżungla przeszkód w postaci kładek, trampolin, równoważni, zjazdów, tuneli i wałków. Pokonanie całego labiryntu to nie lada wyzwanie, które gwarantuje niezwykłą dawkę szalonej zabawy. Po ponad dwugodzinnej zabawie dzieci z żalem opuszczały tę piękną salę zabaw. Lecz czekała na nich jeszcze jedna atrakcja. Mianowicie zwiedzanie Aeroklubu Leszczyńskiego. Dzięki uprzejmości Pana Pawła Korozo mogliśmy obejrzeć hangary z szybowcami i samolotami, stare samoloty, które stoją w pobliżu pasu startowego, ale największą atrakcją okazał się tunel aerodynamiczny w którym „pan latał!”.
 Zadowoleni i mocno zmęczeni wróciliśmy do Pępowa, gdzie czekali stęsknieni rodzice.

Agata Norman

Już po raz dziewiętnasty miał miejsce etap powiatowy Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK 2014 w Poniecu.

Występy były w kinie, w czwartek 22 maja. Imprezę rozpoczął Maciej Malczyk, dyrektor GCKSTiR, który powitał wszystkich uczestników oraz gości i życzył dzieciom powodzenia, a także dobrej zabawy. Piątka przedszkolaków, wygrywająca eliminacje została zakwalifikowana do regionalnego etapu konkursu.

Z naszego przedszkola na konkurs udał się wraz z rodzicami Igor Ciążyński z grupy Pszczółek, który godnie reprezentował nasze przedszkole. Gratulujemy odwagi!!!

3 czerwca dzieci z grup Żabek i Biedronek wzięły udział w wycieczce do ZOO we Wrocławiu. Podczas wycieczki do Ogrodu Zoologicznego dzieci zobaczyły i poznały setki gatunków gadów, ssaków, ptaków, płazów i ryb, które do tej pory widziały tylko w książkach lub telewizji. Zachwycały się wielkością żyraf, niedźwiedzi, tygrysów. Śmiały się z wesołych zabaw małp oraz podziwiały wielka grzywę ogromnego lwa. Niestety nie udało się przedszkolakom zobaczyć słonia, który w czasie naszej wędrówki postanowił odpocząć
 w pomieszczeniu, czekając aż pracownicy ogrodu wysprzątają mu wybieg. W ZOO dzieci czuły się bardzo swobodnie, chętnie spacerowały i chciały zobaczyć jak najwięcej. Wielką niespodzianką okazał się obiad, który dzieci zjadły przy wielkim, pięknie przystrojonym stole.
          Pobyt w ZOO dostarczył im wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą okazją do wspólnego podróżowania i lepszego poznania kolegów. Wycieczka była lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Zmęczeni, ale weseli podróżnicy wrócili do Pępowa, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.

Wielkanoc jest dla przedszkolaków szczególnym wydarzeniem. Dzieci dobrze wiedzą, że w tym czasie przychodzi Zajączek. Dlatego już od kilku dni przejęte dzieci przynosiły do przedszkola koszyczki z siankiem. Po śniadanku wyszliśmy z koszyczkami na spacer, w poszukiwaniu Zajączka. Mimo panującego zimna, czekaliśmy na miłego gościa cierpliwie i… doczekaliśmy się! Pojawił się  Zajączek Wielkanocny we własnej osobie a za nim podążali jego pomocnicy. Dzieci radośnie przywitały się z miłym gościem i zaśpiewały dla niego a następnie czekały na słodkie upominki. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani słodkościami. Każda grupa zrobiła sobie zdjęcie z miłym „Szaraczkiem”

Przedszkolaki, szczęśliwe i radosne, wróciły do przedszkola, gdzie delektowały się słodkościami.

Kochany Zajączku, dziękujemy za prezenty i zapraszamy za rok!!!

Zajączek w grupie Ślimaczków:

W okresie przedświątecznym ogłosiłam konkurs plastyczny dla naszych przedszkolaków pt. „Kartka wielkanocna”. Przyniesione prace były bardzo różnorodne, pomysłowo wykonane i zasługują na pochwały. Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane  w holu naszego przedszkola. W dniu 11 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu. Gościem który podziwiał i oceniał nasze przepiękne kartki  była wicedyrektor Urszula Latuszek. Przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie otrzymały nagrodę w postaci kolorowanki oraz pamiątkowego dyplomu.