No module Published on Offcanvas position

Archiwum 2018/2019

W czerwcu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie "W RODZINIE SIŁA", zorganizowanym przez Stowarzyszenie „DZIECKO” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Celem konkursu było rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych uczniów dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół powiatu gostyńskiego. Mali artyści włożyli dużo wysiłku i serca w swoje prace, które wykonali za pomocą różnych technik plastycznych. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu wraz z prezentacją prac nastąpiło 23 czerwca 2019 r., podczas „Rodzinnego popołudnia” w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” w Gostyniu.

W kategorii szkoły podstawowe zwyciężyli uczniowie z naszej szkoły:

II miejsce Lena Begale z kl. 1a
III miejsce Dominik Matuszkiewicz z kl. 1a

Wyróżnienia zdobyli:

Wojciech Gruchociak z kl. 1a
Ewa Milewska z kl. 1b

Zwycięzcy nagrodzeni zostali dyplomami i nagrodami. Dziękujemy pierwszoklasistom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy rozwijania swoich zdolności plastycznych.

,,Zaczytana fontanna” to tytuł wystawy umieszczonej w centrum Pępowa promującej czytelnictwo wśród najmłodszych. Na planszach przy fontannie znalazły się wiersze ze zbioru ,,Długonosy” autorstwa Gabriela Roszaka wydanego przez Urząd Gminy Pępowo. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się dnia 14 czerwca 2019 roku i zgromadziło zacnych gości. Była to jednocześnie inauguracja obchodów Dni Ziemi Pępowskiej. Jako pierwszy do zgromadzonej publiczności przemówił wójt Pępowa pan Grzegorz Matuszak, następnie głos zabrał redaktor wydania- pan Bogusław Janik, nie zabrakło również samego autora, twórcy pochodzącego z pobliskich Skoraszewic. Gabriel Roszak czytał wiersze z najnowszego tomiku, opowiadał o swoich fascynacjach i zainteresowaniach, zachęcał wszystkich do czytania i pisania wierszy. Uczestnikami tego wydarzenia kulturalnego były dzieci z klas I-IV Szkoły Podstawowej w Pępowie. Pod koniec spotkania zaprezentowały własne, ciekawe interpretacje wierszy Gabriela Roszaka. Dokumentacja fotograficzna uroczystości została wykonana przez pana Jacka Śląskiego.

W ostatni szkolny poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku, uczniowie klasy 2a odwiedzili gospodarstwo pasieczne Państwa Bednarek w Katarzynowie. Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez właścicielkę i pasjonatkę pszczelarstwa- Panią Jolantę Bednarek dzieci przeszły profesjonalną ścieżką dydaktyczną bogacącą i systematyzującą wiedzę na temat życia pszczół i ich przydatności dla człowieka. Wiele radości sprawiło uczestnikom wycieczki własnoręczne wykonanie świeczki, degustacja miodu, gry i zabawy integracyjne na terenie Zagrody Pszczółki Przyjaciółki.

W czwartek, 6 czerwca uczniowie klasy 4b, brali udział w nietypowej lekcji matematyki. Uczniowie na lekcji poznali podstawowe własności prostopadłościanów i sześcianów poprzez budowanie szkieletów brył za pomocą plasteliny, patyczków oraz słomek. Dzięki temu każdy mógł zobaczyć z jakich figur zbudowane są omawiane bryły oraz nauczyć się, jak nazywać poszczególne elementy jej budowy. Niektórzy odkryli, że można również zbudować z tych materiałów inne bryły i tak powstały również ostrosłupy. Zajęcia miały w interesujący i praktyczny sposób przybliżyć dzieciom rozpoznawanie brył i ich elementów. Wszyscy byli bardzo zaangażowani na lekcji i z chęcią odpowiadali na pytania zadawane przez nauczyciela.

We wtorek, 11 czerwca laureaci konkursu matematycznego dla klas 5. wraz z opiekunami – Panią Katarzyną Grobelną i Panią Patrycją Maury, wybrali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wyjazdu była wizyta na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Dzięki uprzejmości doktorantki Wydziału Matematyki i Informatyki – Pani Barbary Borkowicz, mogliśmy zwiedzić uczelnię oraz uczestniczyć w warsztatach z programowania robotów Lego. Zajęcia były bardzo ciekawe i pasjonujące. Uczniowie podzieleni na grupy, nauczyli się budować roboty z klocków Lego. Następnie za pomocą tabletów układali algorytmy, tak by roboty wykonały odpowiednie zadania. Piątoklasiści byli zachwyceni i bardzo zaangażowani. Uczniowie przeprowadzili w grupach wyścigi swoich robotów, a na zakończenie otrzymali skromne upominki. Dzięki tym zajęciom wzbogacili umiejętność logicznego myślenia, kreatywność oraz wyobraźnię wizualno-przestrzenną. Prowadząca była pod wrażeniem tak grzecznej i gotowej do pracy grupy uczniów. Na zakończenie udaliśmy się do kina. To był dzień pełen wrażeń i cudownych emocji.

Wspólna zabawa i biesiadowanie stały się już tradycją dla rodziców i uczniów z klasy 2 a. W tym roku spotkaliśmy się w słoneczne popołudnie, 31 maja 2019 roku w Siedlcu. Już po raz trzeci był z nami DJ Ryszard Rogala, który zadbał o świetną zabawę dużych i małych uczestników pikniku. Serdecznie dziękujemy całym rodzinom naszych uczniów za wspaniałą atmosferę panującą podczas spotkania. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę osób zaangażowanych w przygotowanie i organizację Pikniku Rodzinnego 2019.

Dnia 22.05.2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „As ortografii”, którego celem było wyłonienie spośród uczniów klas drugich i trzeciej edukacji wczesnoszkolnej „mistrza ortografii”. 
W konkursie wzięli udział:

  • Bzdęga Mikołaj - klasa 2a
  • Ptak Cezary - klasa 2a
  • Wyzujak Wojciech - klasa 2a
  • Rotman Lena - klasa 2b 
  • Broda Mateusz - klasa 2b
  • Stachowiak Bartosz - klasa 2b
  • Piotrowiak Amelia - klasa 3a
  • Ratajczak Iga - klasa 3a
  • Szałata Anastazja - klasa 3a

I miejsce zajęli: Anastazja Szałata z klasy 3a i Bartek Stachowiak z klasy 2b,
II miejsce zajęła: Iga Ratajczak z klasy 3a,
III miejsce zajęli: Wojciech Wyzujak z klasy 2a, Mikołaj Bzdęga z klasy 2a oraz Mateusz Broda z klasy 2b. 
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Działania pedagogiczne w naszej szkole, w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”, które dotyczyły skuteczności działań w wychowaniu i przeciwdziałaniu zagrożeniom społecznym, zostały zwieńczone otrzymaniem CERTYFIKATU. Kształtowanie, korygowanie przekonań normatywnych jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania zachowaniom ryzykownym, kiedy to wychowawca wskazuje, co jest dobre, a co złe, kiedy nie dyskutuje z uczniami, ale jest przewodnikiem w tej dyskusji, moderuje zachowania i opinie po to, by każdy dojrzewający człowiek mógł sam, spośród oferowanych przez pedagoga dróg wybrać swoją. Poprzez Kampanię „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu” staraliśmy się przekazać, iż najbardziej skuteczne jest opieranie się na wartościowych relacjach. Relacjach z autorytetami i mistrzami, którymi dla młodzieży są rodzice i nauczyciele.

Transparenty, hasła oraz kolorowe plakaty i ubrania....
W ten sposób przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie zachęcali na ulicach Pępowa do życia w zgodzie z zasadami "Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia ". Przemarsz ulicami odbył się 31.05.2019r. Tego dnia w naszej szkole mogliśmy się dowiedzieć wszystkiego o zdrowiu, o które dbamy, budujemy i sami w nie inwestujemy.
7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Happening był kulminacją działań profilaktycznych realizowanych w przedszkolu oraz w szkole w ramach programów zdrowotnych w roku szkolnym 2018/2019.

Więcej artykułów…