Archiwum 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego to długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień. Po dziesięciu miesiącach nauki mogą rozpocząć upragnione wakacje.

Tegoroczną oprawę artystyczną uroczystości zakończenia roku przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej przygotowali trzecioklasiści wraz z wychowawczyniami: Marią Tomczak, Lidią Machowską, Małgorzatą Andrzejewską i Jolantą Durczewską.

Pan Dyrektor Paweł Andrzejewski wygłosił przemówienie, w którym w szczególny sposób wyróżnił wzorowych uczniów z klas I-III a następnie wręczył im pamiątkowe dyplomy.

Po ceremonii uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa i w ten sposób oficjalnie rozpoczęli wakacje.

Uczniowie klas II b i II c  z wychowawczyniami 20.06.2017r. pojechali na wyczekiwaną wycieczkę na koniec roku szkolnego. Celem naszym było Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie. Mieści się ono w odnowionym XIX - wiecznym dworze i przylegającym do niego dużym parkiem. Zwiedziliśmy stajnię – wozownię, w której znajduje się ekspozycja przyrodnicza oraz kolekcja trofeów egzotycznych z 4 kontynentów. Fundatorem trofeów jest przedsiębiorca i myśliwy z Wielkopolski Adam Smorawiński.Następnie odbyły się zajęcia edukacyjne pt: „Zwierzęta w czterech porach roku”. Celem zajęć było poznanie zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku. Zapoznanie się z cyklem życia dzikich zwierząt i jego elementami – wysiadywanie jaj, narodzinami młodych i robieniem jesiennych zapasów. Na koniec pobytu w Uzarzewie udaliśmy się do parku, gdzie czekało na nas rozpalone ognisko, przy którym uczniowie smażyli kiełbaski ufundowane przez rodziców. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald's w Kórniku.  Piękna i słoneczna pogoda pozwoliła cieszyć się udaną i ciekawą wycieczką.