No module Published on Offcanvas position

Wydarzenia - szkoła 2021/2022

    Uczniowie klas 4a, 4b i 6a wraz z wychowawczyniami (p.L.Muszyńską, p.E.Fabisiak i p.J.Góźdź) oraz p.A.Adamek, w dniu 10 czerwca pojechali na wycieczkę do Katarzynowa. W tej niewielkiej miejscowości, niedaleko Jutrosina, znajduje się zagroda edukacyjna „Pszczółki – Przyjaciółki”. To ciekawe miejsce prowadzone jest przez Justynę i Jacka Bednarków. Oboje ukończyli technikum pszczelarskie i od 11 lat prowadzą nie tylko gospodarstwo pasieczne, ale też propagują wiedzę o pszczołach i ich roli w środowisku naturalnym i życiu człowieka.
  Podczas kilkugodzinnego pobytu w zagrodzie dzieci poznały tajniki pszczelego życia, dowiedziały się, jakie korzyści dają te pożyteczne owady  i na czym polega praca pszczelarza. Miały także okazję skosztować pysznego miodu akacjowego, a nawet zrobić zakupy w „miodowym” sklepiku. Zagroda to nie tylko ule i budynki, ale również ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, gdzie  znajdują się stare ule, ule rzeźbione w kłodach drzew czy tablice edukacyjne. W sali muzealnej  można było podziwiać  zabytkowe miodarki (drewniane i metalowe), podkurzacze czy  kolekcję grafik i obrazów, a także prace w drewnie, kamieniu, a wszystko to związane z pszczelarstwem. Pani Justyna swoimi opowieściami potrafiła wzbudzić zainteresowanie u każdego uczestnika wycieczki. Nie zabrakło także  tańca do melodii znanych piosenek o pszczółkach. Niewątpliwą atrakcją okazały się warsztaty, podczas których z wosku pszczelego uczniowie tworzyli świeczki, wytwarzające w czasie spalania  jony, które są korzystne  dla naszych  dróg oddechowych.
   W czasie wizyty w zagrodzie dzieci mogły się zrelaksować, grając w piłkę nożną, piłkarzyki czy odpoczywając na   huśtawkach. Na zakończenie wszyscy zjedli smaczne kiełbaski usmażone na ognisku. Wycieczka do Katarzynowa pokazała, że nie trzeba jechać daleko, żeby zdobywać wiedzę i poznawać świat, a zarazem doskonale się bawić.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie od listopada 2021 do maja 2022 uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020, podprojektu Uczniowskie Laboratoria Informatyczne dla klas 4-8.
Głównym założeniem zajęć było podniesienie kompetencji uczniów w zakresie wykorzystania narzędzi TIK, myślenia algorytmicznego, także umiejętności korzystania z narzędzi cyfrowych, a przede wszystkim samodzielne tworzenie aplikacji w celach edukacyjnych i społecznych. 
Do udziału zgłosiło się 16 uczniów z klasy 4 i 5. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy bawili się świetnie, grając w gry integracyjne. Następnie wybrali temat projektu "Moja miejscowość w wirtualnym świecie". 
Podczas zajęć zdalnych uczniowie wyszukali w Internecie informacje o naszej miejscowości. Każdy indywidualnie ułożył zestawienie pytań oraz odpowiedzi potrzebnych do quizu. Zostało utworzonych 16 quizów, ale największą zabawą okazało się rozwiązywanie ich. Uczniowie wymieniali się linkami do swoich testów. Następnie wybrali pytania i wspólnie stworzyli quiz.
Link do quizu: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSengRZ5wf5tdTs068SYWzWwQrrWEnX6OO8-J1kGFZz1Yd396g/viewform

Uczestnicy projektu nagrali również krótki film o budowie komputera, wyszukali i pobrali zdjęcia różnych pomieszczeń szkolnych. Konstruowali pytania i zagadki. Na końcu stworzyli escape room i sprawdzali poprawność jego działania. 
Link do escape-room: 

https://view.genial.ly/6227291e9c931d0011e3b617/game-breakout-escape-room-szkola-jp-ii

Uczniowie na zajęciach zajęli się tworzeniem gry terenowej w aplikacji Actionbound. Wymyślili własne pytania i zagadki. Ustalili miejsca stopu oraz fabułę i bohatera gry pt. "Zagubiony robot". 
Link do gry: 

https://en.actionbound.com/bound/zagubionyrobot

Prezentację podsumowującą pracę uczniów można znaleźć pod linkiem: 

https://prezi.com/view/IJQygJ5uH3GbOqQShyi0/

Udział szkoły w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020, był dla uczniów i opiekuna ciekawym doświadczeniem. Dzieci miały możliwość rozwijania zainteresowań wirtualnej cyberprzestrzeni, podniesienia poziomu kompetencji w zakresie wykorzystania współczesnych narzędzi TIK. Dzięki wzbogaceniu bazy dydaktycznej szkoły zajęcia informatyczne będą mogły być prowadzone w atrakcyjnej formie w kolejnych latach. 


  „Sport to najpiękniejsza choroba
i najzdrowsze uzależnienie.”


Dzień 23 czerwca 2022 r. czyli tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klasy Vb postanowili spędzić inaczej niż wszyscy. Wraz z wychowawczynią panią E. Andrzejewską  i panią K. Dzierzgowską wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę po okolicach Pępowa, a konkretnie do Gębic.  Ważnym elementem tej wycieczki była popularyzacja „Nordic Walking”, czyli marszu z kijkami oraz korzyści wynikające z uprawiania tej dyscypliny sportowej. Przed wyruszeniem w trasę otrzymaliśmy od p. E. Andrzejewskiej instruktaż, jak prawidłowo poruszać się z kijkami. O godz. 8.00 rano w wesołej atmosferze wyruszyliśmy całą grupą i doskonaliliśmy swój chód tak, jak każdy potrafił. Gdy dotarliśmy na miejsce, zaczęliśmy zwiedzać całą okolicę, oraz podziwialiśmy piękne widoki. Następnie o godz. 9.30 zebraliśmy się nad gębickim stawem, gdzie znajduje się siłownia na powietrzu i gdzie mogliśmy jeszcze trochę poćwiczyć a także odpocząć. Pogoda bardzo nam dopisywała a słońce przygrzewało. Dla ochłody czekały tam na nas przepyszne lody i zimne napoje. Po dłuższym odpoczynku, około godz. 10.50 wyruszyliśmy w trasę powrotną do Pępowa. Było super! Wszystkim dopisywał radosny nastrój i podekscytowanie. Był to udany dzień. 

„…Wakacji nadszedł czas, wiele przygód czeka nas…” pod takim hasłem uczniowie klas 1-3 pożegnali rok szkolny 2021/2022. Uroczystości szkolne poprzedziła msza święta w kościele parafialnym. Po nabożeństwie, pod opieką wychowawców, dzieci udały się do szkolnej sali gimnastycznej. Krótki program artystyczny, o tematyce wakacyjnej, w wykonaniu trzecioklasistów, poprzedziło odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agata Milewska. Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie wraz z wychowawczyniami przeszli do swoich sal, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw i nagród.


Wszystkim wychowankom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Nauczycielki klas edukacji wczesnoszkolnej

            Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przez wiele lat jest organizatorem konkursu dla uczniów klas V szkół podstawowych, którego tematyka wiąże się z profilaktyką antynikotynową. Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów oraz promowanie niepalenia 
i nieużywania e-papierosów szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej.
W tym roku szkolnym odbyła się już XXII edycja konkursu pod hasłem „Palić nie palić – oto jest pytanie?”, adresowanego do uczniów klas V szkół podstawowych. Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu fotografii promującej zdrowy styl życia wolny od palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów. 
Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. 
W etapie szklonym wzięło udział 3 uczniów z klas V, a byli to: Filip Danielczyk z kl. V a, który zajął 3 miejsce, Weronika Pawlicka z kl. V b, która zajęła 2 miejsce oraz Szymon Pawlak z kl. V b, który zajął 1 miejsce i to jego praca zgodnie z regulaminem została przesłana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu aby wziąć udział w następnym etapie konkursu. 
Etap powiatowy konkursu został rozstrzygnięty w maju tego roku. Komisja Konkursowa, po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami, postanowiła, że pierwsze miejsce otrzyma praca konkursowa Kingi Hyżyk ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kopernika w Piaskach. Praca konkursowa Kingi reprezentowała powiat gostyński na etapie wojewódzkim konkursu. Drugie miejsce zajęła praca konkursowa Wojciecha Szymańskiego ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Skoraszewicach, a trzecie miejsce zajęła praca konkursowa Szymona Pawlaka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz GRATULUJEMY wszystkim zajętych miejsc na poszczególnych etapach!:)