Turniej Odpadowy

Trzeciego czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się Turniej Odpadowy dla uczniów klas trzecich zorganizowany przy współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin Regionu Leszczyńskiego. Spotkanie miało charakter zawodów sportowych z elementami edukacji ekologicznej dotyczącej prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi, a w szczególności zasad ich segregacji. Każda z klas miała swojego patrona: klasa 3a- Petunia (tworzywa sztuczne i metal), klasa 3b- Szkłak Zielony (szkło kolorowe), klasa 3c - Papa Pier (papier).
  Choć poziom był wyrównany, ostatecznie zwyciężyła klasa 3b, drugie miejsce zajęła klasa 3c, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa 3a. Miłą niespodzianką okazały się upominki dla wszystkich uczestników rozgrywek oraz zgniatarka do butelek dla zwycięskiej drużyny. Hymnem turnieju stała się „Piosenka ekologiczna”, która umilała rywalizację.
  Dziękujemy przedstawicielkom KZGRL za przygotowanie zawodów. Uczniom i wychowawczyniom, realizującym innowację „Jestem Eko- jestem spoko!”, bardzo podobał się ten nietypowy przekaz ważnych informacji o ochronie naszej planety.