Wycieczka nad morze

Dzień 1

Dnia 16.05.2017 roku wyjechaliśmy o godzinie 6:00 z parkingu szkolnego do Mrzeżyna. W wycieczce brali udział uczniowie z klas 6 oraz gimnazjum, a opiekunami byli: pani Kamila Dzierżgowska, pani Arleta Adamek i pan Arkadiusz Błaszyk. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 14:00. Po przyjeździe zakwaterowaliśmy się i poszliśmy na spacer po plaży i miasteczku. Następnie udaliśmy się na obiadokolację. Wieczorem odbyła się dyskoteka, w której każdy mógł wziąć udział.

Dzień 2

Drugi dzień pobytu nad morzem zaczęliśmy od śniadania. Następnie wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Kołobrzegu. Pierwszą atrakcją był rejs statkiem po Morzu Bałtyckim. Później zobaczyliśmy Latarnię morską i wysłuchaliśmy ciekawych informacji na jej temat. Po czym udaliśmy się na lody. Po drodze zatrzymaliśmy się przy Pomniku Zaślubin Polski z Morzem. Widzieliśmy także Pomnik Dunina, molo, spacerowaliśmy promenadą wzdłuż plaży. Kolejnym punktem wycieczki w Kołobrzegu były zajęcia z piratem - zabawa "Piracka Przygoda", która wszystkim się bardzo spodobała. Był to program oparty na starych, żeglarskich zabawach i konkursach, oprawiony muzyką folkową i szantami. Zwiedziliśmy również Bazylikę Konkatedralną Wniebowzięcia NMP. Zobaczyliśmy Starówkę. Do ośrodka wróciliśmy około godziny 18:00. Zjedliśmy posiłek i udaliśmy się na plażę, gdzie graliśmy w dwa ognie i  podziwialiśmy zachód słońca.

Dzień 3

Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Trzęsaczu. Najpierw byliśmy w Muzeum Multimedialnym "Na 15 Południku", gdzie poznaliśmy historię znajdującego się tam kościoła. Później byliśmy nad jeziorem Turkusowym w Wapnicy - na wyspie Wolin. Po drodze zobaczyliśmy również latarnię w Niechorzu, klif oraz wzgórza: Wolińskie i Lubiańskie. Głównym celem naszego dnia było zwiedzenie Międzyzdrojów. Tam, szliśmy Aleją Gwiazd, skąd potem przeszliśmy na molo. Po długim i ciężkim dniu wróciliśmy do domu wczasowego.

Dzień 4

Po zjedzeniu śniadania, wykwaterowaniu się i po pożegnaniu z morzem, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tradycyjnie po drodze wstąpiliśmy do restauracji McDonald's. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Pępowa.

Maria Bzodek VIb

Nadia Sudolska VIb

- "Najbardziej zapamiętałam pobyt na plaży oraz świetną zabawę piracką"

Julia Szymczak VIb

- "Moczyliśmy stopy w chłodnym morzu, odpoczywaliśmy na plaży. Było bardzo miło, chciałabym to powtórzyć"

Natalia Dobrosz VIb

- "Najbardziej na wycieczce nam morzem podobały mi się zajęcia z piratem, gdyż były ciekawe konkursy i gry, prowadzone na wesoło i z humorem. .... Chodziliśmy na plażę, tam moczyliśmy nogi, graliśmy w gry sportowe, spędziliśmy czas w miłym towarzystwie"

Wiktoria Konieczna VIb

-"Dla mnie ciekawy był pobyt w Muzeum Multimedialnym w Trzęsaczu, dlatego, że to co tam zobaczyliśmy było ukazane w bardzo  realistyczny  sposób. Poznaliśmy historię kościółka i legendę o syrenie Zielenicy.

Julia Kołodziejczak VIb

-„Chętnie powrócimy,: tęsknimy za plażą, , ciekawymi miejscami.”

Krzysztof Kenig, Fryderyk Maciejewski, Maks Bzdęga IaG

-„Bardzo podobał nam się rejs statkiem i  zachody słońca, które podziwialiśmy  na plaży.”

Karolina Siama, Karolina Paris IaG

-„Widoki zapierały dech w piersiach. Ten malowniczy krajobraz był niepowtarzalny. Musimy tam jeszcze wrócić.”

Daria Szuba, Izabela Kupczyk IaG