To naprawdę warto zobaczyć.

26 kwietnia 2017 r. grupa gimnazjalistów z klasy 3C udała się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Pierwszą atrakcją całodniowej wycieczki było „Hydropolis” – jedno z nielicznych na świecie centrum wiedzy o wodzie. To niezwykłe wodne miasto o powierzchni 4000 m2 mieści się w podziemnym zbiorniku wody czystej na Grobli. Zwiedzając  to supernowoczesne miejsce, dowiedzieliśmy się  wielu ważnych rzeczy oraz ciekawostek o wodzie, w różnych stanach skupienia. Jak na nowoczesną ekspozycję przystało, mogliśmy wielu rzeczy dotknąć, pobawić się , poeksperymentować. Po tych niesamowitych przeżyciach edukacyjnych udaliśmy się do Parku Trampolin by tam odbyć wspaniałą lekcję wychowania fizycznego. „JumpWorld” zaoferował nam mnóstwo emocji i zabawy. Zanim rozpoczęło się trampolinowe szaleństwo, każdy korzystający z parku musiał założyć specjalne, antypoślizgowe skarpetki i wziąć udział w rozgrzewce, którą przeprowadzili profesjonalni animatorzy. Następnie, już indywidualnie, można było skorzystać z basenu wypełnionego gąbkami, które zapewniały miękkie lądowanie po szalonych akrobacjach. W strefie koszykówki, można było bez problemu robić „wsady”, jak najlepsi koszykarze z NBA. W strefie siatkówki z kolei, ścinanie piłki tzw. „wbijanie gwoździa” było dziecinnie proste. Cały pobyt w Parku Trampolin to było czyste szaleństwo, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. Stamtąd udaliśmy się na jeden z najstarszych dworców kolejowych Wrocławia – Dworzec Świebodzki, gdzie można zobaczyć ogromną, tętniącą życiem, makietę przedstawiającą Dolny Śląsk, czyli tak zwane „Kolejkowo”. Doskonale odwzorowuje ono rzeczywistość i przedstawia życie mieszkańców tego regionu. Ukazuje wrocławskie kamienice, uliczny ruch, place budowy. Nie zabrakło też obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce w Karpaczu czy też schroniska „Szwajcarka” i wielu, wielu innych. Kolejnym, a zarazem ostatnim punktem wycieczki był słynny wieżowiec „Sky Tower”. W niecałą minutę wjechaliśmy windą na 49 piętro i mogliśmy podziwiać panoramę Wrocławia. Widok zapierał dech w piersiach. Ten drapacz chmur to najwyższy budynek w Polsce. Mierzy 212 metrów i liczy 50 pięter. Absolutną wyjątkowość Sky Tower podkreśla oryginalna rzeźba „Profil czasu”, której autorem jest Salwador Dali. Po takiej dawce emocji, można było skorzystać z czasu wolnego, posilić się w McDonalds i zrobić drobne zakupy w galerii handlowej. Nadszedł jednak czas powrotu do domu. W autobusie uczniowie dzielili się wrażeniami i mimo zmęczenia, planowali kolejny wyjazd, tym razem do Poznania. Wycieczkowicze doszli do wniosku, że nie trzeba daleko jechać, by zobaczyć i zwiedzić bardzo atrakcyjne miejsca. Wyjazd dostarczył wszystkim dużo niezapomnianych wrażeń. Wielu uczniów deklarowało, że wrócą tam raz jeszcze.