Ciekawa wycieczka

Uczniowie klas II b i II c  z wychowawczyniami 20.06.2017r. pojechali na wyczekiwaną wycieczkę na koniec roku szkolnego. Celem naszym było Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie. Mieści się ono w odnowionym XIX - wiecznym dworze i przylegającym do niego dużym parkiem. Zwiedziliśmy stajnię – wozownię, w której znajduje się ekspozycja przyrodnicza oraz kolekcja trofeów egzotycznych z 4 kontynentów. Fundatorem trofeów jest przedsiębiorca i myśliwy z Wielkopolski Adam Smorawiński.Następnie odbyły się zajęcia edukacyjne pt: „Zwierzęta w czterech porach roku”. Celem zajęć było poznanie zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku. Zapoznanie się z cyklem życia dzikich zwierząt i jego elementami – wysiadywanie jaj, narodzinami młodych i robieniem jesiennych zapasów. Na koniec pobytu w Uzarzewie udaliśmy się do parku, gdzie czekało na nas rozpalone ognisko, przy którym uczniowie smażyli kiełbaski ufundowane przez rodziców. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald's w Kórniku.  Piękna i słoneczna pogoda pozwoliła cieszyć się udaną i ciekawą wycieczką.