Olimpusek 2017

„Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”.
Platon

W dniach 9 i 10 stycznia 72 uczniów klas I-III przystąpiło do sprawdzenia swojej wiedzy w ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpusek oraz Olimpusek z języka angielskiego. Wyniki testów dotarły do nas dopiero w maju. Organizatorzy serdecznie przepraszali za opóźnienie w opracowaniu wyników. Wynikało ono z niestandardowo dużej ilości kart ze skreśleniami, co spowodowało konieczność ręcznego poprawiania. Dzięki temu żadna karta nie została zdyskwalifikowana. Łącznie (z całej Polski)wzięło udział ponad 16 tysięcy uczniów w olimpiadzie Olimpusek oraz ponad 13 tysięcy w olimpiadzie Olimpusek z języka angielskiego.

W naszej szkole oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 9 maja, podczas specjalnie zorganizowanego apelu. Z ogromną przyjemnością przekazaliśmy tytuł laureata za zajęcie 12 miejsca na ręce Magdaleny Wierzyk. Poza tym nagrodami zostali wyróżnieni uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów. Byli to:

Olimpusek

Klasa I - Adam Górski

Klasy II - laureatka Magdalena Wierzyk, Angelika Sobańska, Maja Roszak

Klasy III - Fabian Grzymisławski

Olimpusek z języka angielskiego

Klasa I - Iga Ratajczak, Amelia Piotrowiak

Klasy II - Magdalena Wierzyk

Klasy III - Fabian Grzymisławski, Zofia Wolniak

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!