Być w formie, być fit.

Dość dużą popularnością cieszy się spędzanie czasu w sposób aktywny, w ruchu. Nie zawsze musi to być bieganie, wycieczki rowerowe czy basen. Coraz bardziej popularną formą aktywności ruchowej jest fitness. Stąd grupa aktywnych uczniów biorąca udział w zajęciach koła zainteresowań „To i owo” wyraziła chęć wzięcia udziału w warsztatach fitness. Zaprosiliśmy na spotkanie panią Agnieszkę Gabryszak-Madzia, instruktora tej popularnej formy aktywnego spędzania czasu wolnego. Pani Agnieszka w czwartkowe popołudnie zaraziła wszystkich swoją pasją. Najpierw opowiedziała o zdrowym stylu życia, udzieliła cennych wskazówek dotyczących zdrowego sposobu życia oraz prawidłowego uprawiania sporu i rekreacji. Omówiła także piramidę zdrowego żywienia i podkreśliła, jak ważną rolę w życiu pełni zdrowe odżywianie i „nawadnianie” organizmu. Następnie udzieliła odpowiedzi na kilka nurtujących młodzież pytań. Kulminacyjną częścią spotkania były warsztaty fitness. Miłośnicy aktywności stanęli przy swoich karimatach i rozpoczęła się prawdziwa eksplozja ćwiczeń, począwszy od rozgrzewki z podskokami i podstawowymi elementami choreograficznymi, aż po ćwiczenia wzmacniające wybrane partie ciała. Były też ćwiczenia rozciągające i rozluźniające. Dwugodzinne spotkanie z panią Agnieszką wyzwoliło u wszystkich wiele radości i endorfin, czyli hormonu szczęścia. Zadziwiające było to, że im bardziej ćwiczący byli zmęczeni, tym chętniej szczerze się do siebie uśmiechali. Muzyka i wspaniała atmosfera motywowała wszystkich do aktywności. Każdy z uczestników warsztatów mógł odreagować negatywne emocje i poprawić swoją sprawność fizyczną. A wszystko po to, aby być fit. Aby fit stało się stylem życia.

Opinie uczestników:

Na zajęciach było wspaniale. Pani cały czas motywowała nas do działania, kazała nam się nie poddawać. Dla każdego znalazło się odpowiednie ćwiczenie. Nie było osoby, która nie dała by sobie z nimi rady. Na twarzach gościły uśmiechy i zadowolenie z siebie. Każdy stał się pewniejszy siebie i uwierzył dzięki tym zajęciom w swoje możliwości.

Natalia Kołodziejczak kl. III B

Warsztaty według mnie były bardzo ciekawe. Najpierw dowiedziałam się kilku interesujących faktów, których nie wiedziałam na temat zdrowego trybu życia. Ćwiczenia, które wykonaliśmy były bardzo fajne. Pomimo zmęczenia czułam się bardzo dobrze. Niektóre ćwiczenia były bardzo trudne lecz każdy ćwiczył jak tylko mógł. Bardzo podobały mi się warsztaty, a najbardziej ćwiczenia.

Weronika Kuźnicka kl. III B

Pani Agnieszka przeprowadziła z nami ciekawą pogawędkę na temat zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się interesujących rzeczy. Wszyscy słuchaliśmy z zaciekawieniem. Następnie rozpoczęły się ćwiczenia. Wykonywaliśmy je z radością. Zajęcia były bardzo ciekawe. Będę je wspominać z uśmiechem na twarzy.

Martyna Sarbinowska kl. III B

Zajęcia fitness pozwoliły nam aktywnie i miło spędzić popołudnie. Pani Agnieszka udzieliła nam wielu cennych rad dotyczących zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Wykonywane ćwiczenia sprawiły nam wiele radości i poprawiły humor. Bardzo nam się podobało. Mamy nadzieję, że takie zajęcia będą się w naszej szkole częściej odbywać.

Martyna Cieplik kl. III B

Warsztaty były bardzo fajne. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawostek dotyczących zdrowego stylu życia. Trenowaliśmy pod okiem pani instruktor. Nauczyliśmy się dużo nowych ćwiczeń oraz jak je poprawnie wykonywać. Wszystkim bardzo się podobało, mimo że trening nie należał do łatwych.

Agnieszka Grzelczak kl. II B

14 kwietnia spotkaliśmy się z instruktorką fitness. Na początku opowiadała nam o zdrowym odżywianiu i odpowiadała na pytania. Następnie przeszliśmy do ćwiczeń. Zajęcia bardzo mi się podobały. Poznałam wiele fajnych ćwiczeń. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś odbędą się takie warsztaty w naszej szkole

Kasia Grzelczak kl. II B

Zajęcia bardzo mi się podobały. Pani udzieliła nam wskazówek na temat zdrowego życia i aktywności fizycznej. Mieliśmy okazję poćwiczyć pod okiem profesjonalnej instruktorki. W zajęciach brały udział dziewczyny jak i chłopcy. Każdy bardzo dobrze sobie radził/ mam nadzieję, że jeszcze raz będę miała okazję uczestniczyć w takich zajęciach.

Nikola Suchanecka kl. II B

Warsztaty fitness bardzo mi się podobały. Cenne wskazówki dotyczące zdrowego trybu życia na pewno nam się przydadzą. Mieliśmy też okazję poćwiczyć pod okiem profesjonalnej instruktorki, która pomagała nam w poprawnym wykonywaniu ćwiczeń. Wszyscy świetnie sobie radzili. Mam nadzieję, że będę miała okazję jeszcze raz brać udział w takich warsztatach.

Julia Fabisiak kl. II B