A u nas już Wielkanoc

Wystawy świąteczne cieszą się w naszej szkole już długą tradycją i nieustającym zainteresowaniem. Od kilku dni, wystawa wielkanocna przybliża nas do wyczekiwanych Świąt Wielkiej Nocy i upragnionej Wiosny. Przypomina wszystkim o pięknych polskich tradycjach i symbolach z nimi związanymi. Na wystawie, z każdej strony, wzrok oglądających przykuwają kolorowe pisanki zdobione różnymi technikami: tradycyjnie malowane, ażurowe, zdobione muliną, bibułą, skorupkami itp. Można też podziwiać piękne, szyte z materiału i wypchane kurczaczki, gąski i zajączki. Rękodzieła, inspirowane Świętami Wielkanocnymi, które zaprezentowali szkolni artyści, to prawdziwe małe dzieła sztuki. Każdy, kto ogląda wystawę, może pochylić się nad pracami i zobaczyć, że każda z nich „ma duszę”. Młodzi rękodzielnicy włożyli w ich wykonanie nie tylko sporo pracy ale też swoje serce. I to jest właśnie najpiękniejsze. Oprócz wystawy znajdującej się na 1 piętrze Szkoły Podstawowej, również i hol Gimnazjum jest świątecznie udekorowany. Znajduje się na nim girlanda, którą zdobią szyte króliczki, gąski, kurki i zajączki. Dziękujemy młodym artystom za żmudną pracę i chęć zaprezentowania szerokiej publiczności swojego talentu. Podziękowania kierujemy do tych, którzy użyczyli nam rekwizytów na wystawę i wspólnie z nami tworzyli scenografię. Wszystkich zachęcamy do obejrzenia wystawy, a tych, którzy nie mogą zjawić się osobiście zapraszamy do „kliknięcia w fotogalerię”.