Dziecko potrafi!

Piątego maja 2016r. uczniowie klas 1b i 1c wybrali się ze swoimi wychowawczyniami paniami V. Rolnik i B. Kaczmarek do Teatru Muzycznego w Poznaniu. W drodze do stolicy naszego województwa zatrzymaliśmy się na Świętej Górze w Gostyniu. Ksiądz Robert Klemens był naszym przewodnikiem po bazylice. W bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadał o fundatorach tego miejsca, zabytkach, architekturze. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem słuchali jego barwnej opowieści, odpowiadali na zadawane pytania oraz stawiali pytania. Na zakończenie naszej wędrówki po Sanktuarium Maryjnym weszliśmy do podziemi, gdzie znajdują się trumny zmarłych księży. Niektórzy uczniowie schwycili nauczycieli mocno za rękę, by pokonać strach. Podziękowaliśmy księdzu Klemensowi za lekcję historii, a on życzył nam wspaniałych przeżyć podczas spektaklu.

Pojechaliśmy w dalsza drogę. Do teatru dotarliśmy planowo, czyli godzinę przed spektaklem. Bileterka sprawdziła ważność biletów, w szatni zostawiliśmy wierzchnią odzież    i zajęliśmy miejsca dla nas przeznaczone na widowni. Z zapartym tchem czekaliśmy na rozpoczęcie musicalu. Z Właścicielem Wesołego Miasteczka i dzieciakami wyruszyliśmy w niezwykłą podróż dookoła karuzeli! Jeździliśmy wyścigówką. Poznaliśmy przyczyny wypadków samochodowych, nauczyliśmy się wzywać karetkę i udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu. Wiemy, że nie wolno siadać za kierownicą, gdy nam się „kręci w głowie”, choćby to było ze szczęścia. Płynąc żaglowcem pod polską banderą, spotkaliśmy okręt piracki. Była bitwa! Z naszą pomocą wygrał mały Polak. Samochodem strażackim gasiliśmy pożar. Potem konik zabrał nas do szkoły. Trwała lekcja śpiewu. Poznaliśmy instrumenty, ich brzmienie i nazwy. Udowodniliśmy, że dziecko potrafi!!!

Musical „Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi” to niezwykły spektakl, który bawiąc – uczy, a ucząc – bawi. Było to wspaniałe widowisko muzyczno – taneczne z udziałem dzieci, solistów i orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Przedstawienie zawierało w sobie wiele walorów edukacyjnych. Bazowało na sprawdzonej metodzie ich przekazania  poprzez interaktywną zabawę, w której uczestniczyli mali widzowie. Po spektaklu każde dziecko otrzymało bezpłatny zeszyt edukacyjny, a nauczyciele - scenariusz zajęć oraz płytę z piosenkami tego widowiska.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald’s w Kórniku. Około godziny 17.00 wróciliśmy do Pępowa. Na parkingu obok szkoły czekali na swoje pociechy rodzice. Zadowoleni, uśmiechnięci  wróciliśmy do swoich domów.