Udana wycieczka

W słoneczny wtorek 24 maja 2016 roku uczniowie z klas 3 b i 3 c wyruszyli na całodniową wycieczkę. Pierwszy przystanek był już w Gostyniu. Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pani Justyny Kaczmarek dzieci zwiedziły miejscową placówkę  banku PKO. Po ciekawym spotkaniu z pracownikami wycieczka udała się do Rogalina, aby  tam odbyć pouczającą wędrówkę po historycznej  siedzibie  rodu Raczyńskich. Przedstawiciele tej wielkopolskiej magnackiej rodziny wielokrotnie wsławili się szerzeniem patriotyzmu w czasach niełatwych dla naszej Ojczyzny. W przypałacowej galerii zgromadzili imponujący zbiór malarstwa znanych artystów z całego świata. Małych turystów szczególnie zachwyciła wspaniała biblioteka, kiedyś pełna cennych książek (niestety większość nie przetrwała zawieruchy wojennej). Właściciele księgozbioru  udostępniali swoje zbiory chętnym czytelnikom  - była to pierwsza w Wielkopolsce prawdziwa biblioteka. O tych i wielu innych jeszcze rogalińskich niezwykłościach uczniowie dowiedzieli się podczas lekcji muzealnej przeprowadzonej przez miejscowego kustosza. Po ciekawych zajęciach miło było posilić się i odpocząć w cieniu zabytkowych dębów. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po jeziorze w Kórniku oraz piknik w pobliskim Ośrodku Sportu  i Rekreacji. Była to niezmiernie interesująca i udana wycieczka.