Poranek patriotyczny

29 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w poranku patriotycznym. Wydarzenie to nastąpiło z okazji zbliżającego się Święta Narodowego Trzeciego Maja.

W tym dniu uczniowie klas 4-6 przybyli do szkoły w strojach galowych przyozdobionych kotylionami patriotycznymi. W ich wykonaniu wykazali się wielką pomysłowością, gdyż tym razem każdy uczeń miał wykonać ozdobę samodzielnie. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. W dalszej części spotkania nastąpiło nagrodzenie uczniów biorących udział w konkursie wiedzy i w konkursie plastycznym na temat rocznicy chrztu Polski. W konkursie wiedzy zwycięzcami zostali: Aleks Błaszyk, Maria Fabisiak, Wanessa Knuła, Amelia Koncewicz, Kinga Rolnik, Mikołaj Maciołka, Julia Kołodziejczak, Piotr Ratajczak, Julia Sobuś. W konkursie plastycznym nagrody otrzymali: Kinga Rolnik, Julia Kołodziejczak, Wiktoria Konieczna, Karolina Paris, Anna Wachowiak, Fryderyk Maciejewski, Oliwia Nowacka, Julia Waleńska. Całość spotkania została uświetniona przez występ chóru gimnazjalnego, który zaprezentował piękny repertuar, oraz wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko”. Pani dyrektor Cyryla Krajka pochwaliła uczniów za udział, zachowanie, zaangażowanie oraz stwierdziła, że: „Każde dziecko, powinno uczyć się właściwej postawy patriotycznej na całe życie”.